Film przedstawia wydarzenia po głośnym pożarze w klubie Colectiv w Bukareszcie w 2015 roku. Na miejscu zginęło 27 osób, 180 odniosło rany,

z czego 37 zmarło w następnych tygodniach w szpitalach – nie na skutek oparzeń, tylko z powodu infekcji bakteryjnych. I właśnie od dramatycznej sytuacji w placówkach służby zdrowia wychodzą dziennikarze prowadzeni przez redaktora naczelnego czasopisma Catalina Tolontana, ujawniając proceder rozcieńczania środków bakteriobójczych oraz mafijne układy lekarzy z partią rządzącą.

Artykuły i relacje telewizyjne doprowadziły do dymisji ministra zdrowia i wyboru młodego następcy z doświadczeniem pracy w Austrii. Niestety, pomimo jego szczerych chęci, licznych prób negocjacji z przeciwnikami politycznymi i urzędnikami nie udaje się zmienić zdegenerowanego status quo. Nowy minister szybko zdaje sobie sprawę, że ogólnokrajowy system szpitalny jest prowadzony przez menedżerów wybieranych głównie ze względu na ich zdolność do przyjmowania łapówek.

Film wielokrotnie nagradzanego niemiecko-rumuńskiego reżysera Alexandera Nanau zostaje z nami na długo. To z pewnością jeden z najlepszych dokumentów ostatnich lat. Przypomina o sile niezależnego dziennikarstwa, narracja filmu bazuje bowiem na obserwacji grupy redaktorów stojących po stronie prawdy. Jednocześnie obnaża mechanizmy układu, których nie zmienia się z dnia na dzień. Korupcja istniała w tej części Europy od wielu lat, ale w dokumencie zaskakuje jej obecność nie tylko w skostniałych instytucjach, ale też w ludzkich duszach.