Magazyn energii i instalacja fotowoltaiczna – klucz do efektywności energetycznej obiektów przemysłowych

Współczesny przemysł staje przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z optymalizacją kosztów energii czy dążeniem do zrównoważonego rozwoju, czego bodźcem może być nowy obowiązek nałożony na przedsiębiorców – raportowania ESG. Instalacje fotowoltaiczne są już bardzo popularnym rozwiązaniem pozwalającym na ograniczenie wydatków na energię elektryczną i redukcję emisji CO2, ale sama produkcja czystej energii z własnego źródła często nie jest wystarczająca. W niektórych przypadkach maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego może być możliwe jedynie przy użyciu dodatkowej instalacji – magazynu energii.

Przełom na drodze do pozyskiwania i finansowania zielonej energii

Coraz mocniej odczuwalne zmiany środowiska, rosnące ceny pracy i energii oraz presja świadomości ekologicznej wśród konsumentów to faktory, które odczuwają już praktycznie wszyscy przedsiębiorcy.

11 listopada Warszawa znowu pobiegnie

34. Bieg Niepodległości: sportowe święto i lekcja patriotyzmu.

Jak rozwój, to w Allegro

Zaczęło się od małego start-upu w Poznaniu. Dzisiaj Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, jedna z największych firm e-commerce w Europie oraz wyjątkowe miejsce pracy.

AstraZeneca: Do programów stażowych wybieramy ludzi z poczuciem misji

W procesie rekrutacyjnym pokazujemy, jak atrakcyjnym miejscem do pracy jest AstraZeneca, a jednocześnie staramy się wybierać takich kandydatów, którzy chcą się rozwijać, uczyć, zdobywać różne doświadczenia, mają w sobie pasję oraz chęci i zgodnie z wartościami i misją firmy chcą pomagać innym – mówi Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu, dyrektorka HR w AstraZeneca.

Rozwijamy kompetencje pracowników

Czy chcielibyście pracować w organizacji, w której macie przestrzeń do działania i możecie realnie wpływać na biznes i organizację? Polpharma jest właśnie takim miejscem pracy.

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Prezydent Miasta Kołobrzeg ma zaszczyt przedstawić państwu ofertę inwestycyjną w najpiękniejszym polskim uzdrowisku.

Biznes w Polsce coraz częściej wybiera self storage

W ostatnich latach polski rynek self storage przeżywa dynamiczny rozwój. To rozwiązanie, które jeszcze kilka lat temu było kojarzone głównie z rynkami zachodnimi, dziś zdobywa coraz większą popularność także w Polsce.

Jakość inwestycji wpływa na jej przyszłą wartość

W każdym mieście są pewne fragmenty tkanki miejskiej, które uległy degradacji bądź przestały funkcjonować. Wtedy ich zamiana na nowy budynek ma sens. Wzbogaca istniejącą tkankę miejską o nowe funkcje – mówi Wojciech Dzwonkowski, dyrektor departamentu rozwoju w BPI Real Estate Poland.

Podatkowy krajobraz jest bardzo niejednorodny

Niektóre firmy od lat sumiennie odprowadzają podatek dochodowy. Nie brak jednak i takich, które do państwowej kasy w ogóle się nie dokładają. Prym pod tym względem wiodą międzynarodowe korporacje.

Dobre pomysły sposobem na kryzys

Sektor IT, inżynieria materiałowa, biotechnologia i przemysł – to przykłady branż, w których sypnęło nowościami.

Technologie pozwoliły wielu firmom przetrwać

Cyfryzacja – do której szczególnie mały biznes podchodził wcześniej z rezerwą, choćby ze względu na koszty – dla wielu firm okazała się w pandemii kluczowym sojusznikiem. Skorzystali na tym także konsumenci.

Biznes ma szansę zbudować kapitalizm interesariuszy

Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.

Odpowiedzialne firmy szybko odpowiedziały na nowe wyzwania

Pandemia nagle zmieniła warunki prowadzenia biznesu. W reakcji wrażliwe społecznie organizacje nie tylko zmieniły sposób pracy, ale też otwarły się na potrzeby innych.

Wspólny nacisk regulatorów, liderów i konsumentów

Do nowych wymogów raportowania muszą przygotowywać się wszyscy. Jak zmiany wpłyną na rynek kapitałowy, działalność firm i gospodarkę? Jaką rolę raportowaniu niefinansowemu wyznacza Unia Europejska?

Raportowanie niefinansowe przepustką do rozwoju

Latem 2020 r. weszło w życie unijne rozporządzenie w sprawie taksonomii, czyli systematyki działalności zrównoważonej środowiskowo. Na ten rok zapowiadane są kolejne nowe projekty. Na co powinny przygotować się firmy?

Brak raportowania przestanie się opłacać

Raportowanie niefinansowe z roku na rok zyskuje na znaczeniu, firmy starają się, by coraz wyższa była jego jakość – mówiono podczas debaty „Rzeczpospolitej" pod hasłem „Liderzy i reszta – rozwój raportowania niefinansowego w polskich spółkach".

Energa napędza zieloną transformację energetyczną

W obliczu rosnących wyzwań związanych z ochroną środowiska oraz zmianami klimatycznymi transformacja energetyczna staje się kluczowym tematem dla przedsiębiorstw na całym świecie. Jednym z liderów w tej dziedzinie w Polsce jest Grupa Energa, która – jako część Grupy ORLEN – konsekwentnie dąży do realizacji swoich ambitnych celów związanych z transformacją i zrównoważonym rozwojem.