Spośród 488 osób, które przystąpiły do egzaminu, 239 osób ukończyło aplikację notarialną w 2020 r., co stanowi niemal 49 proc. ogółu zdających. Pozostałą grupę zdających stanowiły osoby, które ukończyły aplikację w latach ubiegłych. Było to 158 osób, tj. prawie 32 proc. ogółu zdających oraz osoby uprawnione do przystąpienia do egzaminu z innych tytułów, niż odbycie aplikacji. Grupa ta liczyła 91 osób, czyli około 19 proc. wszystkich zdających.

Jak podaje resort sprawiedliwości, powyższe zróżnicowanie struktury zdających znajduje odzwierciedlenie w wynikach uzyskanych przez te osoby. Najwyższy poziom zdawalności, niemal 44 proc. uzyskały osoby, które przystąpiły do egzaminu bezpośrednio po ukończeniu aplikacji w 2020 r. Spośród osób, które ukończyły aplikację notarialną w latach ubiegłych, pozytywny wynik uzyskało około 31 proc. zdających. Natomiast spośród osób uprawnionych do przystąpienia do egzaminu z innych tytułów, niż odbycie aplikacji notarialnej, pozytywny wynik uzyskało prawie 15 proc. zdających.

Zdającym, którzy otrzymali pozytywny wynik z egzaminu notarialnego, Minister Sprawiedliwości wyda zaświadczenie o uzyskaniu statusu zastępcy notarialnego. Osoby, które zdały egzamin, mogą również złożyć do Ministra Sprawiedliwości wniosek o powołanie na stanowisko notariusza