Nowy prezes zapowiedział, że w BZ WBK będzie chciał podtrzymać dotychczasową filozofię prowadzenia biznesu i wymienił kilka kluczowych wyzwań.
- To podejście jest mi bardzo bliskie i z pewnością będę chciał taką właśnie filozofię prowadzenia biznesu podtrzymać. Jestem przekonany, że ponownie będę mógł zainspirować współpracowników do jeszcze większego zaangażowania w realizację strategii. Niewątpliwie, z uwagi na obecną sytuację na rynku bankowym, będzie to wyzwanie. Zmieniające się otoczenie legislacyjne, postępująca cyfryzacja, konkurencja ze strony fintechów, dynamiczne realia gospodarcze oraz nieunikniona transformacja sektora bankowego w Polsce - mają mocny wpływ na działalność biznesową. Jestem przekonany, że doskonale sobie z tym poradzimy, bo jako bank mamy duże ambicje i jeszcze większą determinację - mówi cytowany w komunikacie Michał Gajewski, prezes BZ WBK.
Michał Gajewski jest od 1992 związany z sektorem bankowym. Na początku swojej kariery w latach 1992-2008 z grupą kapitałową WBK, a następnie Bankiem Zachodnim WBK, zajmując szereg stanowisk - od pracy w oddziale banku poprzez funkcje zarządcze średniego i wyższego szczebla, aż do członka zarządu odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej. W latach 2008-2011 był wiceprezesem Banku BGŻ, gdzie był odpowiedzialny za obszar biznesu detalicznego i bankowość dla małych firm. W 2012 rozpoczął pracę w Banku Millennium, początkowo był dyrektorem makroregionalnym w pionie bankowości detalicznej, następnie w roku 2015 został powołany na członka zarządu banku. Z wykształcenia jest prawnikiem.
W listopadzie 2015 roku Mateusz Morawiecki złożył rezygnację ze stanowiska prezesa BZ WBK w związku z objęciem teki ministra i wicepremiera. Do pełnienia obowiązków prezesa wówczas został powołany został Gerry Byrne, przewodniczący rady nadzorczej.