Wszystko w ramach akcji "Godzina dla Ziemi" organizowanej przez WWF Poland. W największą prośrodowiskową akcję na świecie włączyło się już ponad 5000 miast w 150 krajach. Pewne jest, że w sobotę o godzinie 20.30 czasu lokalnego zgaśnie iluminacja Opery w Sydney, Emipre State Building w Nowym Jorku, Bramy Indii w Delhi, Wieży Eiffla w Paryżu, Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Big Bena w Londynie.
W Polsce na dwa dni przed godziną zero udział w Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziła rekordowa liczba 59 miast. Wygaszone zostanie oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków w kraju, takich jak np. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, obiekty na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.
Do inicjatywy może przyłączyć się każdy wyłączając światło w domu.
Zdaniem Małgorzaty Kosowskiej z WWF Polska małe działania na rzecz Ziemi mogą stanowić ważny początek znaczących zmian.
– Aby wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. Im więcej osób włączy się do akcji, tym lepiej dla Ziemi. Chcemy zachęcić Polaków do drobnych gestów na rzecz naszej planety. A wystarczy zacząć segregować odpady, oszczędzać wodę lub gasić światło, gdy wychodzimy z pokoju, wybierać rower zamiast samochodu. Te z pozoru niewielkie zmiany mogą przynieść Ziemi prawdziwą ulgę – dodaje Małgorzata Kosowska.