– Teren Wyścigów Konnych na Służewcu powinno się w szerszym zakresie udostępnić mieszkańcom. Teren ten ma olbrzymi potencjał i mnie osobiście cieszą plany stworzenia tam np. szkoły jeździeckiej – uważa Jarosław Pycior, miłośnik wyścigów na warszawskim torze na Służewcu, twórca fanpage'u na Facebooku.
– Chcemy, aby to miejsce tętniło życiem nie tylko w trakcie weekendów wyścigowych, ale także w ciągu tygodnia, bez względu na porę roku. Zabytkowa architektura i organizacja interesujących wydarzeń kulturalnych mają szansę przyciągnąć różnorodną grupę ludzi i sprawić, że Służewiec będzie tak samo popularny jak warszawskie Powiśle czy Praga – dodaje Konrad Komarczuk, dyrektor Biura Projektów w Totalizatorze Sportowym.
We wtorek w „Rz" opublikowaliśmy wyniki badań na temat zagospodarowania Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, które zostały przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. Większość mieszkańców stolicy zgadza się z planami Totalizatora Sportowego związanymi z rewitalizacją tego terenu i stworzeniem tam wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego dostępnego dla mieszkańców cały tydzień, a nie tylko dla miłośników wyścigów konnych. Chcą, aby było to miejsce, gdzie można uprawiać sport, ale także takie, które dysponuje zapleczem gastronomicznym i rozrywkowym.
Podobne zdanie mają przedstawiciele warszawskiego ratusza oraz miłośnicy wyścigów konnych. – Totalizator Sportowy ma ambitny plan rozwoju tego terenu, wzory czerpie z Zachodu. Warszawie brakuje obiektów wielofunkcyjnych, w których mogłyby się odbywać np. wystawy – uważa Jarosław Dąbrowski, wiceprezydent miasta.
– W związku z powracającą modą na wyścigi i dającym zauważyć się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem tym sportem bardzo ważna jest rewitalizacja i modernizacja obiektów związanych bezpośrednio z wyścigami, oraz utrzymanie w należytym stanie toru treningowego. Uważam, że wszystkie prace modernizacyjne powinny uwzględniać wieloletnią tradycję i starowarszawski klimat, który nadaje Służewcowi niezwykły charakter – dodaje Jarosław Pycior.