Trafiają w czas, ponieważ manipulacje przedwyborcze się nasilają. Tak było przed wyborem prezydenta Donalda Trumpa oraz w czasie decyzji o brexicie. Do nas docierają informacje o podsłuchach w hotelach, opozycję inwigilowano już wcześniej, bez względu na to, kto rządził, co nikogo nie usprawiedliwia.
Nielegalne działania administracji republikańskiego prezydenta Richarda Nixona przeciwko demokratom rozpoczęto, gdy poczuł się zagrożony utratą władzy. Republikanie podjęli wtedy próbę zainstalowania podsłuchu w sztabie wyborczym konkurentów w biurowcach Watergate w czerwcu 1972 r. Pomimo wpadek sprawa nie zdobyła rozgłosu i Nixon wygrał.
Czytaj więcej
„Citadel” ("Cytadela") firmowana przez braci Russo superprodukcja z budżetem 300 mln dolarów, ma premierę 28 kwietnia w Amazon Prime Video.
Kobieca szlachetność
Afera wybuchła, gdy dziennikarze „Washington Post” Bob Woodward i Carl Bernstein dzięki przeciekom – dziś już wiemy, że od Marka Felta z FBI – uruchomili medialną lawinę, która doprowadziła w konsekwencji do rozpoczęcia procedury impeachmentu prezydenta. Nixon zrobił unik i w 1974 r. sam ustąpił z urzędu. W 1976 r. powstał o aferze film „Wszyscy ludzie prezydenta” Alana Pakuli z udziałem Roberta Redforda i Dustina Hoffmana.
„Gaslit” w serwisie Canal+ Premium to serial twórców „Mr. Robota”, który skupia się zgodnie z dzisiejszymi trendami na zapomnianej i pomijanej kobiecej bohaterce, czyli postaci Marthy Mitchell (Julia Roberts). Jest celebrytką bywającą w programach telewizyjnych i na okładkach kolorowych magazynów, przede wszystkim zaś żoną szefa kampanii wyborczej Nixona Johna Mitchella. W tej roli Sean Penn, którego charakteryzacja trwała codziennie trzy i pół godziny.