„The Grand Tour”: Ostatnia podróż Jeremy'ego Clarksona i spółki

Pojawiła się zapowiedz „The Grand Tour: One For The Road” będącego ostatnią wspólną wyprawą słynnego trio miłośników motoryzacji.

Publikacja: 27.08.2024 15:58

Twórcy programu "The Grand Tour" w Krakowie

Twórcy programu "The Grand Tour" w Krakowie

Foto: Łukasz Gągulski, PAP

W 2016 roku, Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May po burzliwym zakończeniu współpracy ze stacją BBC, zaczęli produkcje nowego programu dla Amazona.

„The Grand Tour”: Od formuły znanej z „Top Gear” po wyprawy po świecie

„The Grand Tour” na początku swoim formatem przypominał kultowy program „Top Gear”. Recenzje samochodów, dyskusje, goście oraz szalone pomysły słynnej trójki. uwielbianej przez miliony fanów na całym świecie.

Czytaj więcej

To już koniec legendarnego „Top Gear”. BBC rezygnuje z programu

Po trzech sezonach, w 2019 roku, twórcy postanowili odejść od starej formuły i skupili się na motoryzacyjnych wyprawach w najdalsze części świata opatrzonych, której towarzyszyła wyjątkowa, ceniona przez widzów „chemia” między trójką Brytyjczyków. Podczas jednej z ostatnich podróży („Eurocrash”) trio z Wysp było nawet przejazdem w Polsce, gdzie odwiedzili Gdańsk oraz Kraków.

W najnowszym odcinku Clarkson, Hammond i May w swojej ostatniej wspólnej przygodzie wybiorą się do Zimbabwe. Premiera „The Grand Tour: One For The Road” odbędzie się 13 września na platformie Prime Video.

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May utworzyli z „Top Gear” program kultowy

Program „Top Gear” był jednym z najpopularniejszych programów brytyjskiej stacji BBC. Choć tematyką programu była motoryzacja, to charyzma trójki prowadzących szybko znalazła im wielką rzesze fanów niekoniecznie pasjonujących się na co dzień motoryzacją. Kontrowersyjne wypowiedzi oraz żarty nierzadko stawały się tematami ogólnokrajowych, publicznych oraz politycznych dyskusji. Clarkson przedstawił kiedyś w „Top Gear” swoją wersję reklamy niemieckiego Volkswagena Sciroco, w której pokazano Polaków uciekających przed niemiecką inwazją, co nawiązywało do niemieckiego ataku na Polskę w 1939 roku. Na koniec na ekranie pojawiał się Volkswagen i hasło reklamowe: "Z Berlina do Warszawy na jednym baku" - przy czym użył słowa "tank", które w języku angielskim oznacza zarówno "bak, cysternę", jak i "czołg" (a więc hasło można było odczytać jako "Z Berlina do Warszawy na jednym czołgu").

Odejście Clarksona, Hammonda oraz Maya z „Top Gear” zostało odebrane przez fanów jako koniec pewnej ery w świecie programów telewizyjnych. Teraz ich wspólna przygoda na ekranie dobiega końca. Każdy z nich ma skupić się na własnych projektach, takich jak np. osiągający dużą popularność serial „Farma Clarksona” dostępny na Prime Video.

W 2016 roku, Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May po burzliwym zakończeniu współpracy ze stacją BBC, zaczęli produkcje nowego programu dla Amazona.

„The Grand Tour”: Od formuły znanej z „Top Gear” po wyprawy po świecie

Pozostało 91% artykułu
Telewizja
Arya Stark może powrócić? Tajemniczy wpis George'a R.R. Martina
Telewizja
„Pełna powaga”. Wieloznaczny Teatr Telewizji o ukrywaniu tożsamości
Telewizja
Emmy 2024: „Szogun” bierze wszystko. Pobił rekord
Telewizja
"Gra z cieniem" w TVP: Serial o feminizmie w dobie stalinizmu
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Telewizja
"Pingwin" na platformie Max. O czym opowiada serial o przeciwniku Batmana?