To już 13 edycja, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Sen o wolności”.
- Sto lat niepodległości kształtowało stołeczność, ale też prowokowało do manifestowania warszawskiej niezależności - przypominają organizatorzy. I zapowiadają, że wszystkie festiwalowe wydarzenia przywołają czar minionych lat, gdy kultura była wyrazem indywidualizmu, przejawem wolności i formą buntu.
Festiwal otworzy 18 listopada wieczorem spektakl „Mroczny market, czyli handel po zmroku” Klubu Komediowego na praskim Bazarze Różyckiego. Jest to spektakl komediowy, inspirowany nocnym życiem Warszawy minionych dekad i współczesnym. (Bilety w kasie Muzeum Powstania Warszawskiego i na bilety.1944.pl oraz eventim.pl) Na scenie pojawią się liryczni antykwariusze, poeci rymów niedokładnych, wokalistki muzyki wpadającej w ucho, buńczuczni sprzedawcy kwiatów do kożucha i oczywiście Syrena warszawska.
23 listopada w Drukarni na Mińskiej 62 odbędzie się tradycyjny festiwalowy dancing „Daj mi tę noc” z udziałem Haliny Frąckowiak i Felicjana Andrzejczaka oraz szemranej orkiestry Nika i Gangu Cwaniaków pod batutą Jakuba Lubowicza.
Na sobotnim koncercie „Nie bój się fal” (24 listopada w Palladium przy ul. Złotej) wystąpi Skubas i gościnnie Wojciech Waglewski. Posłuchamy utworów m.in. Grzegorza Ciechowskiego, Tomasza Lipińskiego, Myslovitz. Po koncercie silent disco.