W 2022 roku w Wielkiej Brytanii 29 proc. dorosłych cierpiało na otyłość, a u 64 proc. stwierdzono nadwagę - wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjską służbę zdrowia (National Health Service, NHS).
Zastrzyki odchudzające dla bezrobotnych nowym pomysłem rządu Wielkiej Brytanii
Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w tym tygodniu plan przeprowadzenia eksperymentu z lekiem odchudzającym Mounjaro. Badanie ma być prowadzone w hrabstwie Wielki Manchester i trwać pięć lat. Obejmie około 3 tys. osób. Celem eksperymentu jest odpowiedź na pytanie, czy stosowanie leku doprowadzi do zmniejszenia liczby bezrobotnych oraz osób korzystających ze świadczeń brytyjskiej służby zdrowia. Producentem leku Mounjaro jest Eli Lilly, międzynarodowa firma farmaceutyczna, która w badanie zainwestuje 279 mln funtów.
Brytyjski minister zdrowia zwolennikiem zastrzyków odchudzających dla bezrobotnych
Do tematu otyłości i zastrzyków odchudzających odniósł się m.in. Wes Streeting, minister zdrowia Wielkiej Brytanii. W komentarzu dla serwisu Telegraph wspomniał, że Brytyjczycy jedzą niezdrowo, a do tego niewiele ćwiczą, co skutkuje problemami ze zdrowiem i krótszym życiem.
Czytaj więcej
Pokolenie Z najbardziej boi się utraty pracy - wynika z najnowszego amerykańskiego raportu. Eksperci tłumaczą, z czego wynika strach przed zwolnieniem z pracy wśród młodych ludzi oraz podkreślają, że przed generacją Z stoi poważne wyzwanie - młodzi muszą na nowo zdefiniować, czym jest równowaga między życiem zawodowym a prywatnym.
Podkreślił, że otyłość, która staje się coraz powszechniejsza, stanowi nie tylko problem dla poszczególnych osób, ale też coraz większe obciążenie dla Wielkiej Brytanii i jej służby zdrowia. Leczenie chorób wynikających z otyłości kosztuje 11 mld funtów rocznie – więcej niż leczenie skutków palenia papierosów. Choroby, które powodowane są przez otyłość, sprawiają, że ludzie biorą w ciągu roku średnio cztery dni chorobowego więcej, a wielu z nich musi w ogóle zrezygnować z pracy.