Rz: Jakie są priorytety dla grupy SAP w Polsce? Czy jesteśmy dla Was istotnym rynkiem, czy tylko małym elementem w większej układance?
Otworzyliśmy nasze przedstawicielstwo w Polsce w 1995 roku i było to jedno z pierwszych biur w tej części Europy. To pokazuje jak ważny jest to dla nas rynek. Pod względem wartości produktu krajowego brutto Polska jest największym krajem regionu Europy Środkowo-Wschodniej i dziewiątym państwem w Europie. Zatem jeśli w Polsce dzieje się dobrze, wówczas w całym regionie jest dobrze i vice versa.
W Polsce SAP ma zdecydowanie najwięcej udziałów rynkowych na rynku ERP. Które segmenty są dla grupy najważniejsze?
Oczywiście obsługujemy bardzo duże firmy i z tego jesteśmy dobrze znani. W przyszłości chcemy położyć większy nacisk na małe i średnie przedsiębiorstwa, której mają bardzo duży potencjał w Polsce i dla których również mamy ciekawą ofertę w postaci Business One. Ponadto warto podkreślić, że polskie firmy coraz częściej wychodzą za granicę i potrzebują oprogramowania, które będzie działało ponadnarodowo z uwzględnieniem kwestii prawnych, czy raportowania finansowego. My to oferujemy i mamy duże doświadczenie w tego typu rozwiązaniach.
Obecnie SAP działa w 25 branżach. Które są najbardziej perspektywiczne?