Monograficzna wystawa Andrzeja Wróblewskiego (1927-1957 ) będzie eksponowana w historycznych, prestiżowych przestrzeniach wystawienniczych Procuratie Vecchie na Placu Św. Marka od 20 kwietnia do 24 listopada .
- Mamy nadzieję, że wystawa Andrzeja Wróblewskiego prezentowana w samym sercu Wenecji, na Placu św. Marka, odwiedzanym co roku przez blisko 30 milionów osób, otworzy nowe ścieżki dotarcia do tej niezwykłej twórczości. Geniusz artysty zasługuje na stałe miejsce w kanonie światowej sztuki drugiej połowy XX wieku, na nowe interpretacje i konfrontacje z największymi nazwiskami tamtego okresu. – mówi Elżbieta Dzikowska, prezes Fundacji Rodziny Staraków.
Czytaj więcej
Ministerstwo Kultury zmieniło wystawę w Wenecji. Zapowiedziało konkursy na dyrektorów podlegających mu instytucji - Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Znaczna część eksponowanych na niej dzieł pochodzi z prywatnej kolekcji Anny i Jerzego Staraków, największej obecnie kolekcji dzieł artysty w Polsce, budowanej świadomie, z osobistym zaangażowaniem. Pokaz uzupełnią też prace z innych prywatnych kolekcji oraz polskich muzeów narodowych w Polsce. W sumie wystawionych zostanie ponad 60 dzieł, przekrojowo pokazujących najważniejsze wątki twórczości Andrzeja Wróblewskiego.