Urząd Komunikacji Elektronicznej
podpisał umowa na rozbudowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych z konsorcjum firm
T4B
i
Qumak
Aktualizacja: 11.04.2014 18:09 Publikacja: 11.04.2014 18:09
Urząd Komunikacji Elektronicznej
podpisał umowa na rozbudowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych z konsorcjum firm
T4B
i
Qumak
o wartość 12,5 mln zł.
Platforma wspiera ogólnokrajowy system informatyczny powiadamiania ratunkowego i umożliwia m.in. natychmiastowe zlokalizowanie osoby dzwoniącej na numer alarmowy 112 i inne numery ratunkowe. Tym samym pozwala skrócić czas reakcji służb powołanych do niesienia pomocy. Modernizacja PLI CBD ma umożliwić scentralizowane przenoszenie numerów abonenckich pomiędzy sieciami teleinformatycznymi.
UKE ogłosił przetarg na rozbudowę platformy w listopadzie 2013 r. Wpłynęły wówczas cztery oferty (także od Comarchu, Wasko i konsorcjum Outbox i SII) i po wyborze najkorzystniejszej (wówczas wybrano Wasko z ofertą 9,7 mln zł) wniesione zostały dwa odwołania. W wyniku przeprowadzonych w tym zakresie dwóch rozpraw w Krajowej Izbie Odwoławczej (KIO) urząd musiał powtórzyć ocenę ofert. Za drugim razem wybrano ofertę T4B i Qumaka z wyższą oceną merytorczyną i nie wpłynęło już żadne odwołanie.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Urząd Komunikacji Elektronicznej
podpisał umowa na rozbudowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych z konsorcjum firm
Największymi wyzwaniami są wspieranie polskiego wzornictwa, podejmowanie inicjatyw edukacyjnych oraz zadbanie o dziedzictwo IWP bez regularnego wsparcia finansowego – mówi Michalina Pietrzyk, wiceprezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Nie było realnych przesłanek do aresztowania prezesa Wasko - mówi mecenas Edward Turczynowicz, adwokat.
Wojciech Wajda, główny akcjonariusz spółki informatycznej Wasko, chce przejąć kontrolę nad operatorem telekomunikacyjnym Novum.
Pusty kalendarz danych makroekonomicznych nie zapowiada większych emocji na poniedziałkowej sesji.
W branży teleinformatycznej inwestycje w działalność badawczo-rozwojową wzrosły w ubiegłym roku o 14 proc. Wiele firm wydaje na ten cel więcej niż wynosi średnia unijna
Poprawa nastrojów na globalnych rynkach finansowych skutkowała wzrostami na GPW. Na wartości zyskał też złoty
Piątkowa sesja, mimo słabego początku, zakończyła się wzrostami indeksów. Były jednak znacznie mniejsze niż na innych parkietach naszego kontynentu
Ponad 30 mln zł na projekty badawcze dostały od PARP w trzecim kwartale tego roku spółki z warszawskiego parkietu
Warszawski parkiet wczoraj znów zachowywał się znacznie słabiej niż inne giełdy na naszym kontynencie
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas