W następnej kolejności niezadowolony z oceny maturzysta może poprosić o weryfikację egzaminu dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Na decyzję dyrektora OKE przysługuje odwołanie do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego przy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wniosek należy złożyć poprzez okręgową komisję w ciągu siedmiu dni. Wtedy wniosek ponownie trafia do OKE. Odpowiedzi, których nie uzna dyrektor OKE są kierowane do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego.
Egzamin ustny tylko wyjątkowo
Z uwagi na obostrzenia dot. koronawirusa do części ustnej egzaminu maturalnego w tym roku przystąpili tylko absolwenci, którzy złożyli stosowne deklaracje ze względu na konieczność przekazania wyniku z egzaminów w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego mogli również przystąpić absolwenci, aby zrealizować postanowienie umowy międzynarodowej.
Dwie formuły
Tegoroczne egzaminy różniły się od poprzednich za sprawą koronawirusa. Poza tym podobnie jak w roku poprzednim maturzyści zdawali egzamin w dwóch formułach.
Do egzaminu w „nowej" formule przystąpili: tegoroczni absolwenci liceum ogólnokształcącego i technikum, absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat ubiegłych (do roku 2019 włącznie) oraz absolwenci technikum z lat 2016–2019, którzy zdecydowali się: przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach lub przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu, lub przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby podwyższyć jego wynik absolwenci posiadający świadectwo dojrzałości uzyskane po zdaniu egzaminu dojrzałości dla absolwentów ponadpodstawowych szkół średnich, sprzed 2005 r.
Do egzaminu w „starej" formule przystąpili absolwenci technikum z lat 2006–2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu maturalnego po raz pierwszy lub zdecydowali się: przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach lub przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu, lub przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby podwyższyć jego wynik.
Uchwały rekrutacyjne
W związku z pandemią w roku akademickim 2019/2020 uczelnie mogły dokonać zmian w uchwale, ustalającej warunki, tryb, termin rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji oraz sposób przeprowadzenia tej rekrutacji na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021. Uczelnie publiczne mogą także dokonać zmiany zasad przyjmowania na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021 laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego, a także laureatów konkursów międzynarodowych oraz ogólnopolskich.