mDowód to pełnoprawny dokument tożsamości. Od 14 lipca 2023 można potwierdzać nim tożsamość w urzędach, na poczcie czy w przychodni, a od 1 września 2023 roku także w bankach i innych instytucjach o charakterze finansowym i ubezpieczeniowym.
Czytaj więcej
Wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum już 15 października. Tłumaczymy, ile kart do głosowania będzie czekało na wyborców w lokalu wyborczym, jak prawidłowo je wypełnić oraz jak oddać ważny głos poza miejscem zameldowania.
Komisje wyborcze muszą akceptować mDowód
Aplikacja mDowód może zastąpić tradycyjny dokument podczas legitymowania się przed komisją wyborczą. Potwierdziła to Państwowa Komisja Wyborcza w odpowiedzi udzielonej na pytania TVN24 Biznes:
"Uprzejmie informujemy, że będzie możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej w celu potwierdzania tożsamości wyborcy. Szczegóły dotyczące tej kwestii znajdą się w wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej dla obwodowych komisji wyborczych".
Członkowie komisji wyborczych mają być przeszkoleni, że mDowód jest dokumentem, który tak samo uwiarygadnia tożsamość jak plastikowy dowód osobisty czy paszport.