W Europie jest dobrze znana, bardziej może niż w Polsce, ponieważ organizując rozmaite przedsięwzięcia muzyczne, zawsze bardziej eksponuje artystów niż siebie. Ewa Bogusz-Moore to jednak kobieta bardzo aktywna, działa na przykład w Europejskiej Organizacji Sal Koncertowych czy jest współprzewodniczącą European Union Youth Orchestra.
Ewa Bogusz-Moore i jej program Polska Music
Zawodową karierę Ewa Bogusz-Moore zaczynała w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2005 roku ukończyła studia w City University London z zakresu zarządzania kulturą. Od 2010 roku związała się z Instytutem Adama Mickiewicza. Opracowała w nim program Polska Music, pozyskując dla niego wiele najznakomitszych orkiestr, teatrów czy festiwali Europy i Ameryki. To Ewa Bogusz-Moore opracowała i koordynowała wielkie światowe obchody Roku Witolda Lutosławskiego w 2013 roku.
To Ewa Bogusz-Moore opracowała i koordynowała wielkie światowe obchody Roku Witolda Lutosławskiego w 2013 roku
Gdy za rządów PiS nowe kierownictwo Instytutu Adama Mickiewicza zminimalizowało lub wręcz zarzuciło kontrakty nawiązane dzięki Polska Music, Ewa Bogusz-Moore zajęła się innymi projektami, a w 2018 roku została dyrektor naczelną i programową Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Na tym stanowisku kontynuuje i rozwija działania swojej poprzedniczki Joanny Wnuk-Nazarowej, dzięki której NOSPR zyskała jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie. Nowoczesny gmach w Katowicach stał się domem, w którym przez cały tydzień rozbrzmiewa bardzo różna gatunkowo muzyka. Za kadencji Ewy Bogusz-Moore siedziba NOSPR zyskała wysokiej klasy organy, a w Katowicach chętnie występowały najwybitniejsze światowe zespoły i artyści, by wspomnieć niedawny, majowy koncert amsterdamskiej Concertgebouw, zaliczanej od lat do najlepszych orkiestr świata.