Tym bardziej, że będzie to okazja do obejrzenia na plenerowych pokazach prac ponad 50 twórców polskich i zagranicznych.
Zdjęcia będą prezentowane na wielkich ekranach w czterech lokalizacjach: przed Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta, przed barem Studio na pl. Defilad, w Parku Pięciu Sióstr (dawniej Park Zachodni) na Ochocie i w parku Szczęśliwickim. W każdym z tych miejsc obejrzymy inny zestaw fotografii. Będą wśród nich m.in. legendarne fotografie Chrisa Niedenthala, najnowsze fotografie znad Wisły Anny Bedyńskiej, fotograficzny poemat Anny Orłowskiej oraz fotografie warszawskich przedmieść Rafała Milacha, który niedawno, jako pierwszy Polak, dołączył do grona fotoreporterów prestiżowej agencji Magnum.
Czytaj więcej
Wernisaże, pokazy, warsztaty, prelekcje, zwiedzanie wystaw, konkursy z nagrodami, zabawy dla najmłodszych zwiedzających. W sobotę Noc Muzeów.
Nie zabraknie także projektów debiutantów poświęconych przemianom Warszawy, wyłonionych w otwartym naborze-open call. Zgłoszenia oceniało międzynarodowe jury, w składzie którego znalazły się m.in. Amanda Maddox – główna kuratorka World Press Photo oraz dyrektorka Narodowego Muzeum Islandii – Harpa Þórsdóttir.
Podczas Nocy Fotografii zobaczymy także prace z największego i najstarszego europejskiego festiwalu fotografii Arles les Rencontres de la photographie, który co roku odbywa się w Prowansji. W trakcie odbywającej się tam Nocy Roku wybór pokazywanych najlepszych projektów fotograficznych pochodzi z ostatnich 12 miesięcy. Teraz będziemy mogli je poznać też w Warszawie.