Heineken, którego większościowym udziałowcem wciąż jest rodzina założyciela browaru, oświadczył, że chce by firma pozostała "niezależnym przedsiębiorstwem".
SABMiller, którego siedziba znajduje się w Londynie, jest międzynarodowym koncernem , który jest właścicielem takich marek jak Tyskie, Żubr oraz Lech, a także Grolsch, Miller, Pilsner Urquell i Redd's. Koncern SABMiller to drugim co do wielkości browar na świecie pod względem przychodów. W zeszłym rok dochody koncernu wyniosły zarobił 27 mld dol.
Heineken zapewnia, że jego perspektywy rozwoju są dobre i widzi potencjał dalszego wzrostu oraz zdobywania nowych rynków. Koncern Heineken zatrudnia na całym świecie, w 70 krajach ponad 81 tys. osób. W zeszłym roku zanotował obroty na poziomie 19,2 mld euro (niemal 25 mld dol.). Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 2,7 mld euro.
Rodzina Heineken jest wciąż właścicielem 50 proc. udziałów w spółce Heineken Holding. Kolejnych 12 proc. należy do meksykańskiego koncernu browarniczego FEMSA. Holender4ski koncern to trzeci pod względem wielkości producent piwa na świecie po SABMiller i Anheuser-Busch InBev.