Marek Migalski

Marek Migalski

Marek Migalski: W Polsce, czyli między Wschodem a Zachodem

Donald Tusk doskonale wyczuwa nastroje wyborców. Wie, że nie jesteśmy tylko zachodnioeuropejscy, ale że mamy w sobie silny element wschodnioeuropejskości. I gra na obydwu tych strunach.

Marek Migalski: Donald Tusk nie będzie drugim Włodzimierzem Cimoszewiczem

Premier ubrał się w odpowiednio bojowy strój, osiadł na stałe na terenach powodziowych i kilka razy dziennie zwoływał sztab kryzysowy, którego posiedzenia… były transmitowane na żywo.

Migalski: Prezydencko-partyjne trzęsienie ziemi

Wszystkie dotychczasowe wybory prezydenckie były okazją do tworzenia nowych bytów politycznych i przegrupowań na scenie partyjnej. Nie inaczej może być i przy okazji przyszłorocznego starcia o najwyższy urząd w państwie.

Migalski: Polska polityka powinna wystrzegać się prawyborów

Prawybory niszczą amerykańską demokrację. Polscy politycy też z nimi eksperymentowali, ale na szczęście zrezygnowali. I bardzo dobrze, bo jeśli chcemy zachować liberalną demokrację, powinniśmy ograniczać, a nie poszerzać, władztwo demos.

Marek Migalski: Szczęśliwy jak umiarkowany wyborca PiS

Kluczowi są umiarkowani wyborcy poprzedniej władzy – jeśli w dzisiejszej Polsce będą czuli się dobrze, to może nie tyle zagłosują na Rafała Trzaskowskiego, ile po prostu zostaną w domu w dniu wyborów. Lub poprą Szymona Hołownię.

Marek Migalski: Jeden kandydat, czyli wspólne marzenie Tuska i Mentzena

Jeśli mniejsze ugrupowania zrezygnowałyby ze startu ich reprezentantów w wyścigu prezydenckim, karty między turami może rozdawać lider Konfederacji.

Oszustwo prezydenckie. Jak najlepiej wybierać głowę państwa w Polsce?

Obecny sposób wyboru głowy państwa jest zły i bazuje na wielopiętrowym oszustwie, ale alternatywa dla niego w postaci wyborów pośrednich wydaje się niemożliwa – ze względu na ewentualny opór obywateli. Czy jest jakaś alternatywa?

Transpłciowość – polityczne złoto radykałów

Sprawa transpłciowości jest zbyt poważna, by pozostawić ją w rękach radykałów. Zarówno ci z prawa, jak i ci z lewa traktują ją jak polityczne złoto, bo zapewnia im to, że są słyszani i że nie muszą zajmować się innymi kwestiami.

Marek Migalski: PSL – na prawo zwrot!

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz ma rację w sprawie aborcji, racjonalnie pozostając przy swoich zwolennikach.

Migalski: Co łączy Martę Lempart i Janusza Korwin-Mikkego?

Kobiety w sprawie aborcji są podobnie podzielone jak mężczyźni. Nie identycznie, lecz właśnie podobnie. Istnieją miliony konserwatywnych kobiet, które są za jej prawnym zakazem, tak jak istnieją miliony mężczyzn chcących jej liberalizacji.