Styczeń
Kryzys wokół TVP zażegnany. Kompromis z entuzjazmem przyjmują obie strony politycznego konfliktu. I znowu najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich okazuje się prezes Kurski. Tym razem rotacyjny. Przez pół roku funkcję prezesa Telewizji Polskiej pełnić będzie Jacek Kurski, a przez drugie pół Jarosław Kurski. Strony umowy ustalają, że połowy są równe.
Luty
Uchwała sejmowa, wyrażająca wolę większości, zostaje uznana za najlepsze narzędzie stanowienia prawa. Senat okazuje się niepotrzebny. Podobnie jak prezydent. Andrzej Duda odwołanie ze stanowiska przyjmuje z zadowoleniem. Wreszcie może pojeździć na nartach. Zwłaszcza że w ramach odszkodowania za utracone korzyści dostaje skipassy na wszystkie wyciągi świata.
Marzec
Marszałek Hołownia przez aklamację wybrany Misterem Polski. Ponieważ feministki uznają wybór za seksistowski, w ramach równouprawnienia otrzymuje też tytuł Miss Polonia. Pomnik Szymona Hołowni staje koło Belwederu. Na postumencie opuszczonym przez mniej zasłużonego dla Polski marszałka. Niejakiego Piłsudskiego.
Kwiecień
Koalicja 15 października, w niektórych kręgach zwana koalicją 13 grudnia, zdecydowanie wygrywa wybory samorządowe. W Warszawie, przy 100-procentowej frekwencji, Rafał Trzaskowski zdobywa 99,99 procentu głosów. Po wnikliwym śledztwie dziennikarskim okazuje się, że przeciwko jego reelekcji głosowała Monika Strzępka. Wciąż ma pretensje za odwołanie z funkcji dyrektorki Teatru Dramatycznego. W Wilanowie poparcie dla Trzaskowskiego sięga 102 procent, a to dzięki wyborcom, którzy dojechali nowym tramwajem.
Maj
Grzegorz Braun wyjeżdża z wizytą na Bliski Wschód. Za pieniądze, które na zrzutkach podarowali mu fani, zamierza kupić kilka pól roponośnych. Na miejscu jego kariera rozwija się jednak w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Jako specjalista od gaszenia świec chanukowych staje się prawdziwą wunderwaffe Hamasu. W kręgach wtajemniczonych znany jest jako Grzegorz bin Braun, pseudonim Gaśnica.