Wcześniej „Sumienie Amazonii”, a teraz oddaje czytelnikom następną – „Do głębi intrygujący kraj”. Znajdziemy w niej zapiski z podróży, portretujące współczesność i podążające śladami przeszłości.
Czytaj więcej
Wystawa o żydowskiej kuchni w Muzeum POLIN to nie tylko zaproszenie do odkrywania bogactwa jej smaków, ale wielowątkowa opowieść o żydowskiej kulturze, historii, zwyczajach.
Boliwia obok Peru jest najbardziej indiańskim krajem w Ameryce Południowej. Ponad 60 proc. ludności Boliwii to Indigenas. To dlatego autor odwiedza wiele miejsc związanych z historią rdzennych mieszkańców, jak jezioro Titicaca, gdzie Inkowie mieli święte miejsce.
Z kolei celem współczesnych pielgrzymek katolików stała się Czarna Madonna z Copacabany, patronka Boliwii, zwana też Panią znad Jeziora.
Fiedler odwiedza również stolice: administracyjną La Paz i konstytucyjną Sucre. To w Sucre ogłoszono w 1825 r. powstanie niepodległego państwa Boliwia. Wcześniej było to hiszpańskie kolonialne miasto. Dziś to przede wszystkim ośrodek uniwersytecki. Ale wystarczy pojechać na obrzeża miasta, do Parque Cretacico, by przenieść się w zamierzchłe początki Ziemi, bo miejsce to słynie z licznych śladów po dinozaurach, odciśniętych w skałach.