Materiał partnera
W nowym wydaniu Opera po raz kolejny ulepsza swoją bazującą na sztucznej inteligencji przeglądarkę. Operę One R2 mogą już testować entuzjaści w wersji deweloperskiej, a powszechnie ma być dostępna jeszcze w tym roku.
– Dzięki Opera One zrewolucjonizowaliśmy przeglądanie, dodając sztuczną inteligencję i nowy sposób pracy z kartami. W Operze One R2 skupiamy się w szczególności na poprawie doświadczenia z multimediami. – mówi Joanna Czajka, Product Director w Operze.
Zaprezentowana po raz pierwszy w 2023 roku, Opera One zrewolucjonizowała przeglądanie internetu, umieszczając Arię, natywną sztucznej inteligencję przeglądarki Opera w centrum. Wraz z Opera One wprowadzono także nowy, modularny design i przeprojektowaną architekturę przeglądarki, z wielowątkowym kompozytorem.
Opera jako pierwsza wynalazła karty, więc wie, jak są istotne. Dlatego rok temu wprowadziła Tab Islands, kluczową funkcję Opery, która daje użytkownikom potężne narzędzie do intuicyjnego grupowania kart. Wprowadzono też podzielony ekran (Split screen): funkcję, która pozwala użytkownikom pracować na dwóch kartach jednocześnie, umieszczając je obok siebie – w tym samym oknie przeglądarki. Przekłada się to na zwiększenie produktywności użytkowników, nowy wymiar zakładek i poprawę ogólnego wrażenia przy korzystaniu z przeglądarki.