Materiał partnera
W dobie zagrożenia epidemicznego poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że pracownicy pracują w zdrowym środowisku pracy, są szczególnie ważne w czasie powrotów do biur, kontaktów z klientami, regularnej produkcji i wychodzenia z kryzysu. A przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy stało się kluczowe.
Zwiększone ryzyko zakażenia, jak też praca w stałym zagrożeniu chorobą i nowej organizacji ze znaczną częścią zadań, które trzeba wykonywać w domu, spowodowały większe niż dotąd zmęczenie i wzrost wypalenia zawodowego u pracowników. Dlatego pracodawcy muszą włożyć większy niż dotychczas wysiłek w to, by w firmie wszystko działało jak należy.
Obniżona odporność
Z badania Gumtree.pl zrealizowanego przy współpracy z Randstad Polska (pisała o nich „Rzeczpospolita") wynika, że 31 proc. pracowników umysłowych w Polsce uważa, że są wypaleni zawodowo, zaś wśród osób z dłuższym (5–8-letnim) stażem pracy uważa tak aż 41 proc. Te same badania pokazują także, że nawet wśród większej części badanych, którzy nie uważają się za wypalonych zawodowo, spora grupa dostrzega u siebie symptomy mogące z czasem do tego prowadzić.