Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, strategiczna państwowa spółka, rozpoczyna szkolenia obronne dla kilku tysięcy swoich pracowników w całym kraju. Wojskowy trening wdrażają Poczta Polska i Lasy Państwowe. Czy inne, ważne państwowe spółki pójdą w ich ślady?
Wspomniane firmy podążają tropem wyznaczanym przez nastroje: po rosyjskim ataku na Ukrainę wzrosła liczba osób, które zgłaszają się do wojska, aby odbyć podstawowe szkolenie.
Czytaj więcej
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczyna szkolenia obronne dla kilku tysięcy swoich pracowników w całym kraju. Wojskowy trening wdrażają też inne państwowe spółki.
Menedżerowie z bronią
Obronne przeszkolenie pracowników kadry PGNiG to inicjatywa szefa gazowego potentata. Prezes Paweł Majewski chce, by rosły nowe, proobronne kompetencje załogi. Chodzi o podniesienie świadomości obronnej, sprawności w sytuacjach kryzysowych i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pracowników. Program szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i obronności obejmuje obowiązkowe zajęcia z cyberbezpieczeństwa dla kadry menedżerskiej, obligatoryjne kursy pierwszej pomocy i reagowania kryzysowego. Na początek dla co najmniej 4700 pracowników.
Dla grupy menedżerów w PGNiG przewidziano nawet zajęcia (w tym przypadku jednak dobrowolne) na strzelnicach i kursy zasad obchodzenia się z bronią.