Beata Daszyńska-Muzyczka, która była prezesem zarządu BGK od 2016 r., należała do najbardziej zaufanych osób byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Znali się jeszcze z czasów, kiedy były szef rządu był zatrudniony w banku BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska).
Stanowisko stracił również Jerzy Szmit, który był członkiem rady nadzorczej BGK a wcześniej podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
Kto w BGK zastąpi zaufaną prezeskę Mateusza Morawieckiego
2 stycznie 2024 r. premier odwołała z rady nadzorczej banku Piotra Kielocha i Joannę Strzesak-Rochewicz.
Czytaj więcej
Czy Elżbieta Bieńkowska przejmie fotel prezesa Orlenu po Danielu Obajtku? Nadzorca państwowych aktywów wyjmuje swoje miotły kadrowe i przygotowuje się do urządzenia na nowo gabinetów władz w spółkach energetycznych. Większość nazwisk kandydatów na najważniejsze stanowiska jest już znana.
BGK to polski bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju, jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. Bank współpracuje z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój. BGK ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza.