Mauzoleum Taj Mahal w Indiach, to jedna z najbardziej znanych budowli na świecie. Atrakcja przyciąga tłumy turystów rocznie.
Czytaj także: Indie: Burza uszkodziła Taj Mahal
Aktualizacja: 10.12.2018 15:12 Publikacja: 10.12.2018 15:02
Foto: AFP
Mauzoleum Taj Mahal w Indiach, to jedna z najbardziej znanych budowli na świecie. Atrakcja przyciąga tłumy turystów rocznie.
Czytaj także: Indie: Burza uszkodziła Taj Mahal
Jak informuje „The Guardian”, władze Indii chcąc ograniczyć liczbę turystów odwiedzających słynną budowlę, podniosły cenę biletu dla Hindusów.
Cena biletu do kompleksu dla obywateli Indii została podniesiona z 50 rupii do 250 rupii. Podwyżka cen weszła w życie w poniedziałek.
Pozostali turyści zapłacą za bilet 19 dolarów.
- Chcemy, aby ludzie płacili więcej, żeby ograniczyć liczbę zwiedzających - powiedział rzecznik Archaeological Survey of India, organu zarządzającego miejscami chronionymi. - To zmniejszy liczbę odwiedzających mauzoleum o co najmniej 15-20 proc. i wygeneruje dochód z jego ochrony - dodał.
Poprzedni krok mający na celu ochronę mauzoleum polegał na ograniczeniu liczby turystów do 40 tys. dziennie. Wcześniej w weekendy pojawiało się tam do 70 tys. osób.
Eksperci twierdzą, że ogromny przepływ ludzi powoduje nieodwracalne uszkodzenia marmurowej podłogi, ścian i fundamentów.
Mauzoleum Taj Mahal w Indiach, to jedna z najbardziej znanych budowli na świecie. Atrakcja przyciąga tłumy turystów rocznie.
Czytaj także: Indie: Burza uszkodziła Taj Mahal
Średnio co 16. dziecko, które rodzi się obecnie w Polsce, jest cudzoziemcem. Ale są województwa, gdzie już jedna dziesiąta noworodków nie ma polskiego obywatelstwa.
Przemyt ponad 180 migrantów do Niemiec zorganizował gang, w którym działała mieszkająca tam Polka i jej syn. Organizatorzy procederu zostali sprowadzeni do Polski i już usłyszeli zarzuty.
„Opiekunami” 17-latków za kierownicą mają być ich niewiele starsi, bo już 24-letni, koledzy. Nikogo nie przypilnują, bo sami często uprawiają piracką jazdę i chwalą się tym w internecie – ostrzegają eksperci.
Pion śledczy IPN w Warszawie zakończył śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych przez Niemców na obywatelach polskich w obozie koncentracyjnym Dachau. Umorzył je, bo prawdopodobnie sprawcy nie żyją. Ale nie ma takiej pewności.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Do Polski dotarł front, który sporo namiesza w pogodzie. Niesie ze sobą opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz silny wiatr. IMGW wydał kilka alertów ostrzegających przed oblodzeniem, opadami i podmuchami wiatru. Gdzie będzie najgorzej?
Ukazujące się właśnie listy Stanisława Lema i Ursuli K. Le Guin nie tylko dostarczają wiedzy o życiu i poglądach dwojga czołowych twórców science fiction, lecz także unaoczniają prawdę o szarpaninie z systemem komunistycznym.
Samotne spędzanie wolnego czasu to zdaniem branżowych ekspertów jeden z wiodących trendów w świecie podróży. Grupę podróżujących, która odpowiada za jego popularyzację, nazwano „MeMooners”. Co oznacza to określenie?
Budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej to optymalna architektura w ramach dostępnych dla niego warunków zabudowy. W przeciwieństwie do większości oceniających znam ograniczenia tego przedsięwzięcia - mówi Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Kolejne posiedzenie Konferencji Episkopatu Polski pokazało stopień odklejenia hierarchów od rzeczywistości społecznej.
Rośnie liczba przypadków zagłuszania i zakłócania sygnału nawigacji satelitarnej w samolotach i statkach w regionie Bałtyku. Kto za tym stoi? Wszystko wskazuje na Rosję, którą uwiera amerykańska baza rakietowa w Redzikowie i pomoc Zachodu dla Ukrainy.
W piątek na autostradzie A4 – za węzłem Krzywa w kierunku Wrocławia na Dolnym Śląsku – doszło do zderzenia co najmniej pięciu pojazdów. W wypadku zginęła jedna osoba, kolejna została ranna.
Co byście powiedzieli na to, że Donald Trump to nic nowego pod słońcem? Że jego zwycięstwo przewidział już pewien arabski historyk w XIV wieku? Żeby to wytłumaczyć, musimy jednak prześledzić fenomen „nowego kapitalizmu” i dewastujący wpływ, jaki wywarł na społeczeństwo.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która z wykształcenia jest lekarką, udzieliła na pokładzie samolotu pierwszej pomocy jednemu z pasażerów. Do zdarzenia doszło podczas lotu linii lotniczych Swiss Air LX780, lecącego z Zurychu do Brukseli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas