Marek Błażucki, dziekan Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie podkreśla, że skierowane jest nie tylko do środowiska akademickiego, ale do wszystkich , którzy chcieliby się dowiedzieć, czym zajmuje się architektura wnętrz i poznać jej związki zarówno z architektura, jak i sztuką.
- Głównym tematem tegorocznego Biennale jest „Common Space” – „Wspólna przestrzeń”, czyli interpretacja przestrzeni otwartej, uniwersalnej, dostępnej dla wszystkich. Nie wyklucza ona nikogo, nie stawia barier, a jej główną korzyścią jest równy i sprawiedliwy dostęp – tłumaczy dr Joanna Łapińska kuratorka wystawy Open Call” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie (czynnej do 26 kwietnia).
Instalacje artystyczne na Biennale Architektury
Na wystawie tej prezentowane są instalacje artystyczne, stworzone przez wykładowców i studentów, bo to ważny element przygotowania do zawodu projektanta , rozwijający wyobraźnię i artystyczną wrażliwość, sprawiający, że jego prace nie są sztampowe, łączą funkcjonalność i sztukę.
Czytaj więcej
Startują wystawy Yoko Ono w Londynie, Mariny Abramović w Amsterdamie i van Gogha w Londynie.
Najbardziej czytelnym znakiem przewodniej idei Biennale – „Common space” wydaje się przestrzenna instalacja „METRÓWKA 412 x sztuka”, przypominająca architektoniczno-labiryntową konstrukcję zbudowana z podstawowego narzędzia projektanta – „metrówki” . Ta praca zbiorowa ASP WAW Koła Naukowego podkreśla także twórcze wspólnotowe działanie.