Na ponad 2000 m kw. galerie, wydawnictwa, antykwariaty wystawiają malarstwo, rzeźbę, grafikę, książki o sztuce, rzemiosło artystyczne i unikatową biżuterię.
Targi to tradycyjnie miejsce spotkań artystów, kolekcjonerów, galerzystów, wydawców, jak i bardzo szerokiej publiczności – miłośników sztuki. Początki targów sięgają 2003 roku, gdy Dom Aukcyjny Rempex podjął decyzję, aby zorganizować pierwsze targi sztuki w Polsce. Ich program jest dziełem Piotra Lengiewicza (prezesa Rempexu) i Kamy Zboralskiej (dyrektor programowej, autorki „Kompasu Młodej Sztuki” i "Kompasu sztuki", publikowanych na łamach „Rzeczpospolitej”). Przez pierwsze dziesięć lat WTS odbywały się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. Przed dwoma laty przeniosły się do Hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, gdzie zyskały więcej ekspozycyjnej przestrzeni.
Czytaj więcej
Na wczorajszej aukcji Desa Unicum, poświęconej w całości sztuce wybitnej artystki, sprzedano 31 prac. Najwięcej emocji budziła instalacja „Caminando”, składająca się z dwudziestu figur z brązu, która po czterech latach znów wróciła na rynek sztuki.
Na jubileuszowych targach wyraźnie dominuje sztuka współczesna. Prezentowane są na nich prace wybitnych twórców, m.in. Wojciecha Fangora, Jana Dobkowskiego, Jerzego Nowosielskiego, Stanisława Dróżdża, Józefa Hałasa, Rafała Bujnowskiego, Piotra Młodożeńca, Ewy Kuryluk, Józefa Wilkonia, Rafała Olbińskiego, Jarosława Modzelewskiego, Rafała Olbińskiego. Nie brakuje też prac młodych twórców: m.in. Moniki Misztal, Dawida Czycza, Łukasza Patelczyka, Tomasza Górnickiego, Andrzeja Kuliga, Wiktora Gałki.
Niektórzy z twórców mają na stoiskach wystawców duże indywidualne wystawy, jak Wojciech Siudmak, czy grupa Łódź Kaliska.