Tadeusz Woźniak to jedna z barwniejszych postaci polskiej muzyki. „Zegarmistrzem światła" (słowa: Bogdan Chorążuk, muzyka i wykonanie: Tadeusz Woźniak) wygrał w 1972 r. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Występował z zespołami: Dzikusy, Czterech, Niebiesko-Czarni, Alibabki, koncertował z Czesławem Niemenem. Oprócz własnych kompozycji śpiewał piosenki Katarzyny Gärtner i Agnieszki Osieckiej.
Szczególnie cenne w archiwum przekazanym Bibliotece Narodowej są materiały warsztatowe: rękopisy, w tym rękopis kompozycji do „Zegarmistrza światła", maszynopisy i wydruki komputerowe tekstów oraz nut do „Pana Tadeusza", „Lilii", „Dell'Amore", „Moralności pani Dulskiej", „Ballady dla Potęgowej", „Małego Księcia", a także do „Cisi i gęgacze, czyli szpot w pudle".
W 13 skrzyniach, kilku tekach i rulonach są również dokumenty osobiste, w tym legitymacja szkolna, książeczka autostopowicza, paszport PRL, książeczka wojskowa, legitymacje ZAiKS i ZAKR.
Osobna grupa materiałów to fotografie dokumentujące chwile oficjalne i prywatne, koncerty i spotkania przyjaciół. Niezwykle interesujące są liczne nagrania audiowizualne: kasety VHS, taśmy szpulowe, kasety DAT, płyty CD. Stanowią dokumentację prac nad kolejnymi projektami bądź ich efekt finalny, a także zapisy występów radiowych i telewizyjnych.