Materiał powstał we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie
Aktualizacja: 22.11.2024 00:33 Publikacja: 20.05.2024 15:00
Materiał powstał we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Materiał powstał we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie
To właśnie oni tak naprawdę napędzają zmiany. Pokolenie Z nie może żyć tylko obietnicami – mówi Nathalie Roos, dyrektor generalna Lipton Teas and Infusions.
Nasi Klienci reprezentują zaskakująco równy przekrój społeczeństwa, z dużą reprezentacją osób młodych – mówi Artur Zabielski, członek zarządu i dyrektor pionu marketingu w Provident Polska.
Zmiany klimatyczne, globalne migracje i przyszłość Ziemi jako takiej - mówiła w trakcie kongresu Impact'24 Gaia Vince, brytyjska pisarka i dziennikarka zajmująca się tematyką migracji i zmian klimatycznych.
Już wkrótce biznes, który nie będzie wykorzystywał możliwości, jakie otwierają najnowsze narzędzia, w tym sztuczna inteligencja, zostanie w tyle, bo konkurenci będą to robić, przewidywali paneliści.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Polskie spółki wciąż rozwijają się dynamicznie. To czego jeszcze nie widzimy w tak dużym stopniu jak chcielibyśmy, to nowe inwestycje produkcyjne. Czujemy, że trend związany z lokowaniem produkcji w Polsce i w Unii Europejskiej powinien być dużo silniejszy - ocenia Tomasz Niewola, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego w mBanku i prezes mInvestment Banking.
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Choć od ostatniego gwizdka mistrzostw w Polsce i Ukrainie minęło 12 lat, dopiero teraz rząd formalnie zakończy przygotowania do tej imprezy. Usunie przepis mówiący o przedstawianiu corocznych sprawozdań dotyczących Euro 2012 – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Czy w rządzie będzie wicepremier ds. gospodarczych? Co dalej ze strategią imigracyjną i planami ws. energetyki? Jak w dalszej perspektywie wygląda przyszłość Polski i świata? Takie pytania padały podczas tegorocznego EFNI w Sopocie.
Transformacja energetyczna zwiększy zapotrzebowanie na dobrze wykwalifikowanych pracowników w tej branży – ocenia Dariusz Marzec, prezes PGE.
Przedsiębiorcy alarmują, że nadmiar unijnej biurokracji uderza w biznes – znaczne zasoby kierowane są na wypełnianie regulacji, co hamuje rozwój produktów i usług.
Przedsiębiorstwa coraz częściej patrzą na klienta już nie tylko jak na konsumenta. Starają się zadbać o jego dobrostan, wychodząc poza standard rynkowy. To kwestia odpowiedzialności wspartej odpowiednimi regulacjami.
Rodzimi przedsiębiorcy powinni być aktywni w Brukseli, ponieważ prawo tam stanowione dotyczy w dużej mierze kwestii gospodarczych, a zatem kluczowych dla biznesu. Polska prezydencja sprzyja nagłośnieniu najbardziej palących kwestii.
Unijne standardy, neutralność technologiczna i różnorodność na rzecz wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas