Władzę nad światem ma pokolenie Z

To właśnie oni tak naprawdę napędzają zmiany. Pokolenie Z nie może żyć tylko obietnicami – mówi Nathalie Roos, dyrektor generalna Lipton Teas and Infusions.

Chcemy, by nasze produkty były szeroko dostępne

Nasi Klienci reprezentują zaskakująco równy przekrój społeczeństwa, z dużą reprezentacją osób młodych – mówi Artur Zabielski, członek zarządu i dyrektor pionu marketingu w Provident Polska.

W sprawach klimatu potrzebne polityczne przywództwo

Zmiany klimatyczne, globalne migracje i przyszłość Ziemi jako takiej - mówiła w trakcie kongresu Impact'24 Gaia Vince, brytyjska pisarka i dziennikarka zajmująca się tematyką migracji i zmian klimatycznych.

Technologiczne wyzwania dla biznesu

Już wkrótce biznes, który nie będzie wykorzystywał możliwości, jakie otwierają najnowsze narzędzia, w tym sztuczna inteligencja, zostanie w tyle, bo konkurenci będą to robić, przewidywali paneliści.

Czekamy na nowe inwestycje produkcyjne

Polskie spółki wciąż rozwijają się dynamicznie. To czego jeszcze nie widzimy w tak dużym stopniu jak chcielibyśmy, to nowe inwestycje produkcyjne. Czujemy, że trend związany z lokowaniem produkcji w Polsce i w Unii Europejskiej powinien być dużo silniejszy - ocenia Tomasz Niewola, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego w mBanku i prezes mInvestment Banking.

Mieszkania: czy muszą być wiecznym problemem?

W Polsce nie ma jednego problemu mieszkaniowego, jest kilka różnych problemów. I do ich rozwiązania powinny być tworzone różne programy – mów profesor Adam Czerniak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Musimy znaleźć rozwiązania, które będą lepiej służyć pacjentom

Wyzwania związane z opieką zdrowotną, takie jak pandemia, zarówno wirusowa, jak i bakteryjna, mogą się powtórzyć. W oparciu o wnioski, które wyciągnęliśmy jako społeczeństwo, powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu się na kolejną falę, ponieważ uważam, że przekonaliśmy się, że nie byliśmy dobrze przygotowani – mówi Jorg-Michael Rupp, head of Roche Pharma International Regions.

Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał

Mamy biuro, które wspiera w planowaniu i prowadzeniu procesu sukcesji, w tym w powoływaniu fundacji rodzinnych. To jeden ze sposobów na zaplanowanie sukcesji – mówi Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Banku Pekao.

Przyszłość jest zielona

Polskie firmy muszą inwestować w transformację, aby utrzymać swoją konkurencyjność i pozycję na unijnym rynku – mówi Franciszek Hutten-Czapski, managing director & senior partner; chairman, BCG Poland.

Geopolityka, gospodarka i technologie

Przez dwa dni konferencji Impact ’24 Poznań stał się centrum szerokiej, międzynarodowej debaty nad najważniejszymi wyzwaniami związanymi z szeroko pojętą gospodarką, zieloną transformacją i nowymi technologiami.

Inwestujemy bardzo konserwatywnie

Orlen VC jest w stanie inwestować kapitałowo w podmioty oferujące już dzisiaj produkty, usługi i rozwiązania, które moglibyśmy wdrażać w najbliższym czasie w samym koncernie – mówi Marek Garniewski, prezes Orlen VC.

Po SGH nie szuka się pracy

Przeciętnie absolwenci SGH w pierwszym roku po ukończeniu studiów osiągają zarobki 8200 zł. Co oznacza, że pracodawcy tak właśnie wyceniają kwalifikacje, umiejętności i szanse rozwojowe naszych absolwentów - mówi profesor Marek Rocki, dyrektor Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, były rektor uczelni oraz senator RP.

Średni mocni w cyfryzacji

Podczas tworzenia Indeksu Cyfryzacji Przedsiębiorstw zauważyliśmy, że najszybciej w wykorzystanie sztucznej inteligencji wchodzą firmy średnie - mówi profesor Bogumił Kamiński, twórca AI Lab na SGH.

Unijna historia sukcesu woj. Wielkopolskiego

20 lat w Unii to dla województwa wielkopolskiego historia sukcesu. Z poziomu mniej więcej 50 proc. unijnej średniej dochodu na głowę mieszkańca doszliśmy do 80 proc. W przyszłości priorytetem dla województwa będzie min. bezpieczeństwo – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Relacja z Panelu: Rynek kapitałowy, jakie bariery hamują rozwój giełdy w Polsce

Spółki i inwestorów mogą zniechęcać m.in. nadmierne regulacje oraz nierówności podatkowe w porównaniu do innych form inwestowania, uważają uczestnicy debaty na Impact’24 w Poznaniu.

AI musi być sprawiedliwa

Sztuczna inteligencja, algorytmy matematyczne, nie mogą dyskryminować nikogo. Ze względu na płeć, pochodzenie czy nawet adres zamieszkania. To wbrew pozorom wymaga dużo pracy, badamy to na naszej uczelni – mówi Daniel Kaszyński, AI Lab SGH.

Robić coś z niczego, czyli z powietrza

Robić coś z niczego, czyli z powietrza – Jacek Cichosz, prezesem Air Products sp. z o.o. opowiada o osiągnięciach firmy i jej wkładzie w zazielenianie gospodarki.

Bez banków nie będzie zrównoważonego rozwoju

Zaangażowanie banków w zrównoważoną transformację biznesu jest niezbędne. Tworzy szanse na budowanie silniejszych relacji z klientami i promowanie rozwoju gospodarczego w zgodzie z kryteriami ESG – mówi Juan de Porras Aguirre.