Ekranizacja powieści „Informacja zwrotna”, której bohaterem jest były rockandrollowiec Marcin Kania, zajmujący się nieruchomościami, pokazuje alkoholizm rodziców poprzez niszczące relacje z dziećmi. To bomba z opóźnionym zapłonem. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na bezkompromisowość powieści Żulczyka, gdzie padają słowa: „Mówi się, że przez alkohol traci się rodzinę. Nie, nie tylko. Rodzinę się zabija”. W adaptacji Kacpra Wysockiego i reżyserii Leszka Dawida („Jesteś Bogiem”) książka doczekała się zasłużonej, wstrząsającej ekranizacji.
Jakubik w roli AA
Arkadiusz Jakubik zgodził się zagrać Marcina Kanię pod warunkiem, że zostanie on w scenariuszu uczłowieczony.
Nie ma wątpliwości, że Jakubik użył nieprawdopodobnie szerokiej gamy aktorskich środków. Sportretował alkoholika, poczynając od euforii, poprzez skruchę na spotkaniach AA, po agresywne wyparcie winy w chwili dłuższej abstynencji, byle tylko wypić jednego kielicha.
Tomasz Karolak po "Zabójcy"
Żulczyk zadbał, by w rodzinny i kryminalny dramat wpisać społecznie ważna historię „czyścicieli kamienic” oraz stowarzyszenia broniącego lokatorów mieszkań komunalnych. Jest wiele ofiar i tajemniczych zaginięć.