Założyciel organizacji, miliarder i były niezależny kandydat na stanowisko prezydenta USA Michael Bloomberg poinformował w rocznym raporcie Bloomberg Philanthropies, że darowizna rozwiązuje dwa ważne problemy: pogarszający się stan zdrowia społeczeństwa i pogarszający się poziom edukacji.
Uniwersytet Johnsa Hopkinsa poinformował, że w wypadku większości studentów szkół medycznych darowizna pokryje pełne koszty nauki, w tym czesne i koszty utrzymania.
Czytaj więcej
Sarah Merrill ukończyła studia medyczne wieku 41 lat. Na ceremonię odebrania dyplomu przybyło dziewięcioro jej dzieci. Jaka specjalizacja przed nią i czy marzenia o zostaniu lekarzem uda się urzeczywistnić?
Studenci z rodzin zarabiających mniej niż 300 000 dolarów rocznie będą uprawnieni do otrzymania pełnej darowizny. Koszty utrzymania zostaną pokryte w wypadku studentów pochodzących z rodzin zarabiających mniej niż 175 000 dolarów.
To nie jest pierwsza szkoła medyczna, która otrzymała taki dar finansowy – przypomina CNN. W lutym studenci Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku otrzymali bezpłatne czesne po tym jak uczelnia otrzymała 1 mld dolarów darowizny od byłej członkini wydziału, dr Ruth Gottesman. W 2018 r. Wydział Lekarski Uniwersytetu Nowojorskiego został pierwszą uczelnią medyczną w kraju, która zaoferowała bezpłatne czesne przyjętym studentom.