Nowe przepisy w USA wymuszają znaną z Europy praktykę chronienia prywatności osób zatrzymanych przez policję, choć w stopniu bardziej ograniczonym niż np. w Polsce. Swoje do przepisów i praktyk dorzucają także poszczególne stany, jak Kalifornia, która od 1 stycznia mocniej ogranicza możliwość udostępniania wizerunków podejrzanych. Departament policji w mieście Murrieta wyprzedzał te przepisy zasłaniając na zdjęciach twarze przestępców już w 2023 roku.
Czytaj więcej
McDonald's nawiązał współpracę ze znaną marką pączków Krispy Kreme. Słodkie wyroby mają trafić do wszystkich restauracji sieci w Stanach Zjednoczonych.
Zgodnie z nowym prawem wydziały policji i biura szeryfów są zobowiązane do usuwania wizerunków zdjęć zatrzymanych, które udostępniały w mediach społecznościowych w ciągu 14 dni, w tym także wizerunków ludzi zatrzymanych za przestępstwa związane z przemocą. Nie dotyczy to przypadków, gdy są to osoby nadal poszukiwane lub stanowią bezpośrednie zagrożenie dla porządku publicznego.
O Murriecie i jej policji zrobiło się jednak głośno po 18 marca. To wtedy miejscowa policja opublikowała na swoim instagramowym profilu post, w którym tłumaczyła dlaczego zasłania twarze podejrzanych, a do zasłaniania wykorzystuje głowy ludzików Lego i emotikony oparte na nich.