Tegoroczny przegląd zacznie się od klasyki. Spektaklem otwarcia będzie „Fedra” Racine’a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Spektakl Teatru Wybrzeże w Gdańsku z Katarzyną Figurą w roli tytułowej. W niedzielny wieczór natomiast widzowie połączą się ze słupskim teatrem Nowym, skąd nadana zostanie inscenizacja Szekspirowskiego „Kupca weneckiego” w reżyserii Szymona Kaczmarka.
Organizatorem spotkań jest Teatr Dramatyczny, a ich kuratorami Tadeusz Słobodzianek – dyrektor teatru i Wojciech Majcherek – kierownik literacki. Tytuł spektaklu Iwony Kempy „Kobiety objaśniają świat” (Teatr Nowy Proxima z Krakowa) jest jednocześnie mottem tegorocznego festiwalu. Wiele przedstawień bowiem porusza aktualną tematykę związaną z kwestią płci, praw kobiet, miejsca kobiet w społeczeństwie, ich spojrzeniu na rzeczywistość. W programie znalazły się m.in. „Panny z Wilka” Iwaszkiewicza w adaptacji i reżyserii Agnieszki Glińskiej (Narodowy Stary Teatr z Krakowa), Będzie też „Transfugium” adaptacja opowiadania Olgi Tokarczuk w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego (kaliski Teatr im. Bogusławskiego). Ewelina Marciniak z zespołem Teatru im. Fredry z Gniezna zaprezentuje „Historię przemocy” Édourd Luis (freely adapter by Jan Czapliński). Będzie też najnowszy spektakl Jana Klaty „Dług” na podstawie głośnej książki antropologa Davida Graebera „Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat”, (Teatr Nowy Proxima w Krakowie). Na zakończenie 16 grudnia widzowie połączą się z Teatrem Śląskim w Katowicach by obejrzeć spektakl „Kurt Gerron. Führer daje miasto Żydom” duetu Jolanta Janiczak, i Wiktor Rubin.
Transmisje spektakli będą dostępne wyłącznie w trakcie ich trwania poprzez stronę www.warszawskie.org. Bilety na spektakle z głównego nurtu w cenie 20 złotych, a na spektakle towarzyszące 15 zł, można kupować poprzez w.w stronę.
Ze względu na nietypowy charakter wydarzenia oraz sytuację pandemiczną, nie została w tym roku utworzona ścieżka karnetowa
Po spektaklach planowane są transmisje rozmów z twórcami, które będą udostępniane bezpłatnie na stronie festiwalu na Facebooku.
Rozmowy będą prowadzić Katarzyna Niedurny i Wojciech Majcherek, a organizatorzy liczą na aktywne uczestnictwo w dyskusji widzów poprzez zadawanie pytań i dzielenie się wrażeniami w komentarzach.