Jubileuszową imprezę zainauguruje gala w Operze Leśnej (po raz pierwszy w historii festiwalu), w czasie której Wielkie Nagrody Festiwalu odbiorą - Maja Komorowska i Marian Opania. Wydarzenie uświetni koncert z udziałem Leszka Możdżera i orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W ciągu trzech dni trwania imprezy o nagrody walczyć będzie 18 spektakli Teatru TV - to rekordowa liczba. - Aż o siedem więcej niż w ubiegłym roku - zauważa Krzysztof Domagalik, dyrektor artystyczny festiwalu. - Na wszystkich antenach TVP Teatr TV zaproponował w sumie 20 premier. We wznowionym Studiu Teatralnym Dwójki zaprezentowanych zostało ich siedem. Tyle samo w Teatrze Poniedziałkowym w TVP 1, a TVP Kultura przedstawiła sześć polskich i dwie zagraniczne premiery. Nadawanie powtórkowych przedstawień wznowiła TVP Polonia. Warto podkreślić, że w repertuarze Teatru TV dominowała w tym sezonie dramaturgia współczesna, niemal wyłącznie polska.
W konkursie telewizyjnym znalazło się znacznie więcej, niż w ostatnich latach, oryginalnych spektakli, nie będących przeniesieniami z teatrów żywego planu. Głównym realizatorem wciąż jest Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.
- To perła w naszej produkcji - przyznaje jej szef Zbigniew Adamkiewicz. - Kontynuujemy w ten sposób najlepsze tradycje firmy i wypełniamy tym samym misję telewizji publicznej. W konkursie radiowym o laury także będzie rywalizować rekordowa liczba słuchowisk - 29, czyli o 8 więcej niż w ubiegłym roku.
- Aż 17 zostało zrealizowanych w lokalnych rozgłośniach - wyjaśnia Janusz Kukuła, szef Teatru Polskiego Radia. - Trudno wskazać faworyta, prezentowane utwory są bardzo różne. Ważne, ze pojawia się wiele nazwisk młodych twórców, także reżyserów.