W pierwszej turze wyborów na prezydenta Zielonej Góry najwięcej głosów uzyskał Marcin Pabierowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Ponad 22 tys. głosów dało mu 42,74 proc. poparcia. W II turze wyborów na prezydenta Zielonej Góry Pabierowski mierzył się z Januszem Kubickim, dotychczasowym włodarzem miasta. Startujący w ramach własnego komitetu prezydent Zielonej Góry od 2006 roku uzyskał 35,95 proc. głosów.
Na trzecim miejscu w wyborach na prezydenta Zielonej Góry znalazł się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Maćkowiak, z wynikiem 12,41 proc. głosów. Pozostali kandydaci uzyskali jednocyfrowe poparcie: Janusz Jasiński, kandydat Lewicy, zebrał 5,58 proc. głosów, a niezależny Adam Hreszczyk — 3,31 proc.
Kto wygrał wybory prezydenta Zielonej Góry. Wyniki II tury
W drugiej turze wyborów prezydenckich wygrał Pabierowski — wynika z oficjalnych wyników Państwowej Komisji Wyborczej. Po zliczeniu danych z wszystkich obwodowych komisji wyborczych dotychczasowy radny KO uzyskał 57,46 proc. głosów. Janusz Kubicki uzyskał 42,54 proc.
Czytaj więcej
Bełchatów zagłosował w II turze wyborów samorządowych, w której mierzyli się bezpartyjna Mariola Czechowska i Patryk Marjan z Konfederacji.
Kubicki już wcześniej uznał swoją porażkę. — Zielona Góra będzie się zmieniać na dobre, będzie się rozwijała — podkreślał w czasie wieczoru wyborczego, dziękując swoim współpracownikom. Na pytanie, czy zostaje w polityce odpowiedział, że jeszcze nie wie. — Czas pokaże i czas wyciągnąć wnioski. Świat się nie kończy, łodzią płynie się cały czas do przodu. Gratuluję swojemu kontrkandydatowi wyniku. Jeśli nic się nie zmieni, to Zielona Góra w poniedziałek będzie miała nowego prezydenta — mówił ustępujący prezydent Zielonej Góry, cytowany przez „Gazetę Lubuską”.