Na mocy przyjętej przez Sejm we wtorek uchwały „w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych praz Polskiej Agencji Prasowej” minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz powołał nowe rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, które z kolei powołały nowe zarządy spółek.
Czytaj więcej
PiS zachowuje się, jakby nie pamiętał o tym, jakimi metodami utrzymywał władzę przez ostatnie lata, i przeczy niemal wszystkiemu, co wcześniej głosił. Ale teraz ma inny cel – szuka legendy, która zbuduje jego tożsamość w opozycji.
Od wtorku w budynku TVP politycy PiS „bronią” przejęcia mediów publicznych, zagrodzili także drogę nowemu szefowi rady nadzorczej TVP Piotrowi Zemle. Posłowie nie wpuścili do gabinetu także nowego szefa PAP, Marka Błońskiego.
Prawo i Sprawiedliwość, które — wedle swoich przekazów — broni wolności słowa i pluralizmu mediów, przygotowuje manifestacje i masowe protesty w wielu miastach Polski. Myślą także o organizacji marszu w Warszawie.
Szef KPRM: Przystępujemy do prac nad nowym ładem
W czwartek po południu szef Kancelarii Premiera Jan Grabiec podczas konferencji prasowej poinformował, że w związku z podjętą uchwałą rząd Donalda Tuska przystępuje do prac nad nowym ładem w mediach. a sam premier rozmawiał już na ten temat z prezydentem.