W ramach projektu „Dziedzictwo Muzyki Polskiej" wydano ponad 30 płyt. Cieszą się uznaniem melomanów i krytyków na całym świecie. Są one również wyróżniane prestiżowymi nagrodami, jak Diapason d'Or, International Piano Choice czy Diap Découverte
W działalności fonograficznej dotyczącej muzycznego dziedzictwa szczególne miejsce zajmują albumy, firmowane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Zaczęły się ukazywać kilkanaście lat temu i na początku były to oczywiście interpretacje chopinowskie. Tak zrodziła się pierwsza w świecie seria płyt z kompletem utworów tego kompozytora, wykonanych na XIX-wiecznych instrumentach.
Z projektem Dziedzictwa Muzyki Polskiej koresponduje seria płyt prezentująca muzykę czasów Chopina. Są to często utwory od lat nieobecne w życiu koncertowym, na przykład zagrany przez Howarda Shelleya Koncert fortepianowy E-dur Józefa Krogulskiego (nazywanego polskim Mozartem), który zmarł nie dożywszy 30 lat, czy „Adagio et rondeau a la polonaise" Franciszka Lessla. Wydobyto z zapomnienia twórczość Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego: najlepsi polscy instrumentaliści nagrali jego I Kwintet smyczkowy, a francuski pianista Phi-lippe Giusiano poświęcił Dobrzyńskiemu swój cały album. Wyróżnia się płyta, na której Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Grzegorza Nowaka zarejestrowała II Symfonię Dobrzyńskiego, a także dwie uwertury Feliksa Nowowiejskiego.
Od 2005 roku NIFC jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu „Chopin i jego Europa", Projekt Dziedzictwo Muzyki Polskiej został skorelowany z wydarzeniami jego kolejnych edycji. Dzięki temu powstało wiele albumów artystów zagranicznych. Znalazły się na nich m.in. dzieła Ignacego Jana Paderewskiego: Symfonia „Polonia" w wykonaniu Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Grzegorza Nowaka, jak również Koncert fortepianowy a-moll, który na Festiwalu zagrał Dang Thai Son z towarzyszeniem londyńskiej Philharmonia Orchestra pod dyrekcją Wladimira Ashkenazy'ego (niegdysiejszego laureata Konkursu Chopinowskiego). Na płycie zatrzymującej w czasie owe wykonanie, wietnamski pianista zamieścił też kilka utworów solowych Paderewskiego. Dla NIFC recital utworów tego kompozytora nagrał też Kevin Kenner. Z kolei 12 pieśni Paderewskiego do wierszy Catulle Mendesa wraz z pieśniami Stanisława Moniuszki do tekstów francuskich zarejestrował znakomity tenor Christoph Pregardien.
Ukazał się też album Royal Philharmonic Orchestra, poświęcony Mieczysławowi Karłowiczowi (Koncert skrzypcowy z solistką Aleną Baevą i Symfonia „Odrodzenie"). Dyrygował Grzegorz Nowak, który na innej pofestiwalowej płycie zaprezentował z Sinfonią Varsovią obrazy fantastyczne „Z życia narodu" Zygmunta Noskowskiego.