Nergal w bluesowej odsłonie wystąpi w Cieszanowie

W dniach 20-22 sierpnia 2020 roku Cieszanów ponownie zamieni się w polską stolicę rocka. Przed nami 11. edycja Cieszanów Rock Festiwalu, największej rockowej imprezy na Podkarpaciu oraz jednego z największych rockowych festiwali w Polsce. Znane są już nazwiska pierwszych artystów.

Aktualizacja: 08.02.2020 15:37 Publikacja: 08.02.2020 15:30

Nergal w bluesowej odsłonie wystąpi w Cieszanowie

Foto: Grzegorz Gołębiowski

mz

Oprócz solidnej dawki muzyki na dwóch scenach, uczestnicy CRF mogą spodziewać się proekologicznych działań, nowych stref aktywności i kilku nowych rozwiązań na rzecz dostępności festiwalu. W związku z rozbudową jednej z cieszanowskich dróg, zmieni się układ festiwalowego terenu, a pole namiotowe CRF zostanie przeniesione nad Kąpielisko Wędrowiec.

PIERWSI ARTYŚCI #CRF2020

Me And That Man, to rockowo-bluesowy projekt Adama Nergala Darskiego. Po mocnym debiucie płytą „Songs of Love and Death" z 2017 roku, zespół wraca w nowej postaci - a co najważniejsze - z nową muzyką. Aktualnie zespół występuje i nagrywa w składzie:

Adam Nergal Darski – wokal, gitara

Sasha Boole – wokal, gitara

Łukasz Kumański - perkusja

Matteo Bassoli – bas, wokal

27 marca ukaże się kolejna płyta zespołu nosząca nazwę „New Man, New Songs, Same Shit Vol.1”, z udziałem znamienitych zagranicznych gości, takich jak: Corey Taylor (Slipknot), Matt Heafy (Trivium), Rob Caggiano (Volbeat), Niklas Kvarforth (Shining), a Me And That Man wyruszy trasę koncertową po najlepszych europejskich festiwalach rockowych.

Batushka, fenomen na skalę światową i jeden z najbardziej sugestywnych zespołów metalowych ostatnich lat. Muzycy pochodzący ze wschodniej Polski, wykorzystują w swojej twórczości energię i furię black metalu oraz elementy charakterystyczne dla starożytnych rytuałów. Ich koncerty słyną ze spektakularnej, teatralnej oprawy i intensywnej symboliki. Ich ostatnia płyta „Hospodi” została nominowana do nagrody przemysłu muzycznego – „Fryderyk 2019” w kategorii Album Roku Metal.

Psy Wojny to reprezentacja polskiej sceny punkowej z 35 letnią historią i Tomaszem „Falonem” Jaworskim na czele. Na swoim koncertowym koncie mają występy z takimi gwizdami gatunku jak The Exploited, UK Subs, Vibrators, Anti Nowhere League. NA CRF 2020 Psy Wojny będą oficjalnie świętowały swoje 35-lecie.

Do punkowego programu CRF dochodzi również formacja Cela Nr 3. Zadebiutowali w 1985 roku, ale ich prawdziwa muzyczna przygoda zaczęła się w 1987 roku na Festiwalu w Jarocinie. Koncertowali m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, The Vibrators, UK Subs. Ich piosenkę „Kwiaty” z refrenem „Najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie”, słyszał choć raz w życiu chyba każdy.

Pierwsze ogłoszenie #CRF2020 zamyka jeden z najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy – trójmiejski Mulk. Wystartowali w 2018 bardzo dobrze przyjętym singlem "Bies". W składzie zespołu znajdują się muzycy takich zespołów jak: Me And That Man, The Fruitcakes czy Tymon &Transistors.

CRF BEZ BARIER

Festiwal kontynuuje współpracę z Fundacją Kultury Bez Barier, specjalizującą się w działaniach na rzecz udostępniania wydarzeń kulturalnych. Podczas najbliższej edycji CRF planuje tłumaczenie wybranego koncertu na polski język migowy, warsztaty poświęcone tematyce dostępności, dbałość o dostępność festiwalowych materiałów promocyjnych (napisy do spotów, kontrastowość strony WWW), udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością. W najbliższym czasie pojawią się również tłumaczenia na język ukraiński – zapowiada Anna Cygankiewicz, odpowiedzialna za akcje specjalne na CRF oraz identyfikację wizualną festiwalu.

EKO CRF

Trwają prace nad reorganizacją rozwiązań na terenie festiwalu dotyczących śmieci. CRF zapowiada redukcję zużycia plastiku w strefach gastronomicznych (np. wprowadzenie biodegradowalnych kukurydzianych kubków), opracowanie systemu segregacji śmieci, promowanie wymiany rockowych koszulek i płyt.

Organizatorzy stawiają na realne zmiany i deklarują zaangażowanie w proekologiczne akcje (w styczniu CRF wpłacił datek i symbolicznie adoptował koalę poszkodowaną w australijskich pożarach).

NOWE STREFY AKTYWNOŚCI

Poza stałymi punktami wydarzeń towarzyszących tj. spotkania i warsztaty z organizacjami pozarządowymi w strefie City NGO, festiwalowicze mogą spodziewać się nowej strefy Monster Energy z kolorowymi irokezami i nowej rockoteki SILENT ROCK, w której dzięki specjalnym słuchawkom będzie można potańczyć zarówno do muzyki z kanału Klasyki Rocka jak i odkryć zupełnie nowe brzmienia na kanale Nowości Rocka.

PROMOCJA MŁODYCH KAPEL

- Podczas #CRF2020 nie zabraknie również corocznego Przeglądu Zespołów. Zapowiadamy zmiany w regulaminie konkursu i plany na osobną kampanię promocyjną zakwalifikowanych kapel. Dodatkowo podczas festiwalu odbędą się spotkania networkingowe z dziennikarzami i wydawcami muzycznymi oraz wykłady poświęcone promocji młodej muzyki. Nabór do Przeglądu Zespołów startuje 10 lutego. Dużą atrakcją może się okazać nowa Scena Otwarta CRF z gitarą i perkusją, na której festiwalowicze będą mogli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności – mówi Artur Tylmanowski, Dyrektor Artystyczny Cieszanów Rock Festiwalu.

Cieszanów Rock Festiwal to obecnie największa i najstarsza impreza rockowa na Podkarpaciu, a także jeden z najbardziej klimatycznych letnich festiwali w Polsce. Wydarzenie idealne dla fanów plenerowych koncertów ceniących sobie kameralność i przyjacielską atmosferę. Niezapomniane występy czołówki polskiego rocka, zagraniczne gwiazdy, Przegląd Zespołów, zabawa nad kąpieliskiem i całonocne imprezy na polu namiotowym, tworzą unikalny klimat i co roku przyciągają tysiące uczestników.

Ponadto festiwal obfituje w wydarzenia towarzyszące tj. rockoteki, wystawy fotograficzne, warsztaty muzyczne i turnieje sportowe oraz spotkania z artystami w Strefie Fan.

Oprócz solidnej dawki muzyki na dwóch scenach, uczestnicy CRF mogą spodziewać się proekologicznych działań, nowych stref aktywności i kilku nowych rozwiązań na rzecz dostępności festiwalu. W związku z rozbudową jednej z cieszanowskich dróg, zmieni się układ festiwalowego terenu, a pole namiotowe CRF zostanie przeniesione nad Kąpielisko Wędrowiec.

PIERWSI ARTYŚCI #CRF2020

Pozostało 93% artykułu
Kultura
Dzieło włoskiego artysty sprzedane za 6 mln dolarów. To banan i taśma klejąca
Kultura
Startuje Festiwal Niewinni Czarodzieje: Na karuzeli życia
Kultura
„Pasja wg św. Marka” Pawła Mykietyna. Magdalena Cielecka zagra Poncjusza Piłata
Kultura
Pawilon Polski na Biennale Architektury 2025: Pokażemy projekt „Lary i penaty"
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Kultura
Muzeum Historii Polski na 11 listopada: Wystawa „1025. Narodziny królestwa”