Festiwal zainauguruje koncert w Sali Balowej Zamku Królewskiego. Wykonawcami „Sonaty a-moll na skrzypce i fortepian” Paderewskiego będą Bartek Nizioł, laureat wielu konkursów skrzypcowych i Michał Francuz - pianista od 20 lat występujący na koncertach symfonicznych i recitalach solowych. A „IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58” Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Jekateriny Drzewieckiej (fortepian) oraz Camerata Sinfonia Varsovia przypomni, że w tym roku obchodzimy również 250. rocznicę urodzin Beethovena oraz że Paderewski chętnie włączał jego utworzy do swego repertuaru.
6 listopada, dokładnie w rocznicę urodzin Paderewskiego, odbędzie się także na Zamku Królewskim w Warszawie koncert pod mistrzowską batutą Jerzego Maksymiuka w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia. Solowy „Nokturn B-dur op. 16 nr 4” Ignacego Jana Paderewskiego zagra na fortepianie Szymon Nehring, jeden z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia, finalista XVII Konkursu Chopinowskiego i zwycięzca XV Konkursu Pianistycznego im. Rubinsteina w Tel-Awiwie. W programie znajdą się także utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Grażyny Bacewicz.
Festiwalowe koncerty będą odbywać się również w Oranżerii Muzeum Króla Jana III w Wilanowie – 5 listopada pod dyrekcją Marka Wroniszewskiego i w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Interaktywny edukacyjny koncert w sobotę 7 listopada w Łazienkach przeznaczony jest specjalnie dla dzieci.
A 8 listopada na zakończenie festiwalu na koncercie „Paderewski - jazz – inspiracje” w Sali Balowej Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich Krzysztof Herdzin – wszechstronny multiinstrumentalista, kompozytor i pianista zaprezentuje własne interpretacje jazzowe utworów Paderewskiego: „Menueta G-dur op. 14 nr 1”, „Legendy As-dur op. 16 nr 1”, „ Nokturnu B-dur op. 16 nr 4”, „Tematu z Fantazji Polskiej gis-moll op. 19” i „Tematu z III części (Finale. Allegro molto vivace) Koncertu fortepianowego a-moll op. 17”.
Koncerty odbywać się będą z zachowaniem wymogów sanitarnych w czasie pandemii.