Elektryzujące wsparcie dla firm

Przedsiębiorcy zyskali właśnie kompleksowe narzędzie pomagające w doborze samochodów elektrycznych oraz optymalizujące ich eksploatację we flotach swoich firm.

Publikacja: 29.02.2024 09:00

Na polskich drogach przybywa aut elektrycznych. Na koniec ubiegłego roku w kraju zarejestrowanych by

Na polskich drogach przybywa aut elektrycznych. Na koniec ubiegłego roku w kraju zarejestrowanych było 57 065 osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV), co oznacza wzrost aż o 52 proc. w porównaniu z sytuacją rok wcześniej

Foto: Volkswagen Financial Services

Materiał powstał we współpracy z Volkswagen Financial Services

Zgodnie z porozumieniem paryskim 195 państw uczestniczących w szczycie klimatycznym w 2015 r. – w tym kraje Unii Europejskiej – zgodziło się działać na rzecz ochrony klimatu.

Jednym z kluczowych kierunków jest odejście od paliw kopalnych w transporcie na rzecz energii elektrycznej.

Na polskich drogach przybywa elektryków

W Polsce ta zmiana już także następuje. Według najnowszych, podsumowujących 2023 rok danych licznika elektromobilności – prowadzonego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) – na koniec grudnia ubiegłego roku w Polsce było zarejestrowane 57 065 osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV). Przez 12 miesięcy ub.r. ich liczba zwiększyła się o 23 651 sztuk, czyli o 52 proc. w porównaniu z końcówką 2022 roku.

Łącznie, jak podaje licznik elektromobilności, pod koniec grudnia 2023 roku po polskich drogach jeździło 98 348 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Flota w pełni elektrycznych, osobowych aut (BEV, ang. battery electric vehicles) liczyła 51 211 szt., a park hybryd typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles) – 47 137 szt.

Z kolei liczba samochodów dostawczych i ciężarowych z napędem elektrycznym wynosiła 5 880 szt. Stale rośnie też liczba osobowych i dostawczych aut hybrydowych, która powiększyła się do 679 637 szt. Pod koniec ubiegłego roku park autobusów elektrycznych w Polsce wzrósł do 1179 szt.

Inicjatywy wsparcia rynku

Szybki rozwój rynku pojazdów elektrycznych nie byłby możliwy bez szeregu inicjatyw podejmowanych przez interesariuszy działających na jego rzecz. Wśród podmiotów, które wspierają rozwój elektromobilności w Polsce, jest Volkswagen Financial Services (VW FS). Firma uruchomiła w tym celu specjalny program ELECTRIFY.

W pierwszym etapie rozwoju programu oferta ta skierowana jest wyłącznie do flot (firm). Jednak plan zakłada, że w kolejnych krokach zostanie poszerzona o samochody dla klientów indywidualnych.

– ELECTRIFY to całkowita nowość na polskim rynku. Jest to kompleksowy program przeznaczony do elektryfikacji floty, skupiający wszystkie niezbędne produkty i usługi: consulting, samochody elektryczne i rozwiązania związane z ich ładowaniem oraz profesjonalne wsparcie przy eksploatacji elektryków – mówi Krzysztof Leszczyński, ekspert ds. elektromobilności w Volkswagen Financial Services.

Program obejmuje szereg propozycji, których celem jest całościowa pomoc przy wyborze i eksploatacji floty elektryków. To na przykład consulting z ekspertami VW FS ds. elektryfikacji flot, dobór samochodów elektrycznych i ich finansowania, rozwiązania związane z ładowaniem samochodów, wsparcie przy eksploatacji elektryków, szkolenia z efektywnej jazdy czy wsparcie w uzyskaniu dotacji z rządowego programu „Mój elektryk” na taki pojazd.

Aby jeszcze efektywniej działać na rzecz elektromobilności na polskim rynku, Volkswagen Financial Services zawarł partnerstwo ze wspomnianym już Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych. Współpraca z tak znaczącą na rynku organizacją pokazuje, że VW FS to ekspert w dziedzinie elektromobilności, któremu można zaufać.

Finansowanie dla firm, w tym dla JDG

Volkswagen Financial Services zapewnia korzystne finansowanie nie tylko dla flot. Skorzystać z niego mogą również mniejsze firmy oraz jednoosobowe działalności gospodarcze, które szukają dla siebie odpowiedniego auta.

Przykładowo elektryczny SUV Škoda Enyaq jest dostępny w takich opcjach finansowania od VW FS jak klasyczny leasing (z możliwością wykupu po zakończeniu umowy) oraz leasing w formie abonamentu (niskie raty).

Ci, którzy oczekują wygody w trakcie korzystania z auta, powinni rozważyć najem długoterminowy. W jednej stałej miesięcznej opłacie za użytkowanie są: ubezpieczenie, serwis, assistance, auto zastępcze, pomoc w przypadku szkody oraz opcjonalnie usługi związane z oponami.

Materiał powstał we współpracy z Volkswagen Financial Services

Materiał powstał we współpracy z Volkswagen Financial Services

Zgodnie z porozumieniem paryskim 195 państw uczestniczących w szczycie klimatycznym w 2015 r. – w tym kraje Unii Europejskiej – zgodziło się działać na rzecz ochrony klimatu.

Pozostało 94% artykułu
Biznes
Polska Moc Biznesu: w centrum uwagi tematy społeczne i bezpieczeństwo
Biznes
Zyski z nielegalnego hazardu w Polsce zasilają francuski budżet? Branża alarmuje
Materiał Promocyjny
Kongres Polska Moc Biznesu 2024: kreowanie przyszłości społeczno-gospodarczej
Biznes
Domy po 1 euro na Sardynii. Wioska celuje w zawiedzionych wynikami wyborów w USA
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Biznes
Litwa inwestuje w zbrojeniówkę. Będzie więcej pocisków dla artylerii