Należący do francuskiego klanu Etablissements Peugeot Freres, nadzorującego fortunę skupioną wokół producenta samochodów marki Peugeot, mianował Nicolasa Hueta na dyrektora generalnego. Na tym stanowisku zastąpił on Thierrego Mabille de Poncheville, który ma za sobą 18-letnią kadencję. „Nicolas Huet, prawnik z wykształcenia, rozpocznie pracę 9 października” — podała firma w komunikacie prasowym. Nowy dyrektor generalny Nicolas Huet pracował wcześniej w paryskiej firmie inwestycyjnej Eurazeo, gdzie do początków 2023 był członkiem zarządu. Na nowym stanowisku będzie podlegał prezesowi Frederikowi Banzetemowi, członkowi rodziny Peugeotów.
Czytaj więcej
Każdy model w gamie Peugeota będzie miał wersję elektryczną już w tym roku. W 2025 wszystkie modele będą dostępne jako BEV, a w 2030 wszystkie auta francuskiej marki będą wyłącznie na prąd. Ich zasięg może na początku nie będzie wynosił 1000 km, ale 700 już tak.
W ostatnią środę spółka poinformowała również, że zakłady Peugeot Freres, których udziałowcami są wszyscy członkowie rodziny, przeszły głęboką reorganizację pod rządami Mabille de Poncheville. Wątpliwości dotyczące inwestycji w produkcję samochodów pojawiły się w rodzinie Peugeotów około dziesięć lat temu. Było to dość dziwne, bo zarządzanie tą marką objął wtedy weteran PSA, Jean-Philippe Imparato, który szybko wprowadził nowinki technologiczne i przywrócił Peugeotowi dawny blask. Ale najważniejsze osoby w klanie pokłóciły się ze sobą, co spowodowało utratę przez nich kontroli nad firmą. W 2021 roku PSA połączyła się z Fiatem Chryslerem. W efekcie rodzina Peugeotów i włoska dynastia Agnelli zostały największymi udziałowcami Grupy Stellantis NV. A Imparato zajął się naprawieniem włoskiej marki Alfa Romeo.
Potomkowie są nadal aktywnie zaangażowani i stanowią około połowy zarządu Peugeot Invest, notowanej na giełdzie firmy inwestycyjnej, która ma 80 proc. udziałów w Etablissements Peugeot Freres. Zarządza nią Robert Peugeot. Z kolei Peugeot Invest posiada udziały o wartości netto około 5 miliardów euro w szeregu spółkach notowanych i nienotowanych na giełdzie, w tym w operatorze domów spokojnej starości Orpea, producencie sprzętu AGD SEB i producencie komponentów LISI. Posiada również portfel prywatnych funduszy inwestycyjnych i nieruchomości, ale produkuje także m.in. rowery, młynki do pieprzu, soli i gałki muszkatołowej, narzędzia i walizki.