- Program został stworzony z myślą o kobietach, które mimo trudniejszej sytuacji społecznej i zawodowej, chcą aktywnie działać i zdobywać nowe umiejętności. Do udziału w „Akademii Rozwoju" Programie zapraszamy mieszkanki mniejszych miast i terenów wiejskich – tłumaczy Fundacja PFR. - Dołącz do nas jeżeli mieszkasz w mniejszej miejscowości lub na terenach wiejskich, pochodzisz z wielodzietnej rodziny, masz niski dochód w gospodarstwie domowym, posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, pozostajesz dłużej poza rynkiem pracy, a jednocześnie jesteś gotowa na podjęcie nowego wyzwania i dzięki nowym kompetencjom i umiejętnościom chcesz wziąć swój los we własne ręce – zachęca.
Celem programu jest wsparcie kobiet poprzez edukację, przekazywanie wiedzy i praktycznych umiejętności cenionych na rynku pracy. - Fundacja PFR planuje zrealizować ten cel poprzez zapewnienie wszystkim uczestniczkom bezpłatnych szkoleń i warsztatów online. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy – program edukacyjny przewiduje naukę obsługi wygodnych narzędzi internetowych, które są przydatne w rozwoju zawodowym. Uczestniczki dowiedzą się między innymi, jak wykorzystywać narzędzia online, tworzyć i zarządzać stronami www czy samodzielnie stworzyć chatbot i go zaimplementować na stronie internetowej. Dodatkowo poznają podstawy prowadzenia działalności gospodarczej od strony finansowej i prawnej, a także dowiedzą się jak korzystać z metody myślenia projektowego we własnych projektach społecznych i zawodowych – tłumaczy Dominika Wiśniewska, menedżerka ds. partnerstw i społeczności w Fundacji PFR.
Program będzie miał zasięg ogólnopolski. W pierwszej edycji, która potrwa niemal do końca roku, udział będzie mogło wziąć 1200 uczestniczek. Przewidziane jest ponad 300 godzin warsztatów on-line, prawie 700 godzin warsztatów i ponad 300 godzin konsultacji merytorycznych z edukatorami, mentorami i ekspertami rynku pracy.
Rejestracja do programu odbywa się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju.
- To wspaniała okazja, żeby nie czuć się sama. Żeby skorzystać z tej trampoliny rozwoju, dać sobie szansę, bo takie okazje nie zdarzają się często – zachęcała w czasie wtorkowej prezentacji programu Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współzałożycielka mamopracuj.pl oraz platformy rekrutacyjnej talenti.pl.