Podczas piątkowej konferencji zaprezentowano nowych członków ruchu Polska 2050. Są nimi Bartłomiej Dyba-Bojarski, Katarzyna Jagiełło i Anna Radwan-Röhrenschef, którzy pomogą w budowaniu partii Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, która zasili szeregi eksperckie Instytutu Strategie Polska 2050.
- Jesteśmy nową siłą na scenie politycznej i nie jesteśmy na niej po to, żeby dokonywać transferów parlamentarnych i poprzesuwać fotele w Sejmie, tylko, żeby wprowadzić do polityki tak wspaniałych ludzi i pokazać, że nowa polityka jest możliwa - powiedział Hołownia. - Nie wiem czy w przyszłości będą kandydować, ale z pewnością chcemy, żeby byli obecni w polskiej polityce ze swoim doświadczeniem i wiedzą. Żeby wpuścili trochę świeżej krwi do tego zatęchłego i dramatycznie przewidywalnego świata. Potrzebujemy nowego otwarcia i dziś ono stoi przed wami - zapewnił.
- Jesteśmy z różnych stron. Widzimy gospodarkę, widzimy potrzeby klimatu. Widzimy potrzeby polskich samorządów. Widzimy to, że dzisiaj Unia Europejska, wbrew temu, co mówi nam PiS i Ziobro nie jest wcale w Bruskseli. Jest w Warszawie, Kłodzku, Łodzi, Pabianicach. Wszędzie tam, gdzie my jesteśmy. To nie jest obcy twór. To jest nasz dom - stwierdził Hołownia. - Będziemy próbowali zrobić wszystko, żebyśmy znowu poczuli się jak w domu i żeby ten dom, i inni jego lokatorzy też mogli poczuć, że jesteśmy domownikami, a nie awanturnikami - dodał. - To są ludzie z naszego D.N.A. Ludzie, którzy przychodząc z różnych stron, są obywatelami tego kraju, którzy chcą wziąć za niego odpowiedzialność, a nie być tylko biernymi obserwatorami. Głowa, serce i ręce Polski 2050 zmieni Polskę podkreślił.
Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek jest ekonomistką, zajmującą się makroekonomicznymi uwarunkowaniami rozwoju gospodarczego, warunkami rozwoju przedsiębiorstw, inwestycjami, w tym w innowacje i B+R, rynkiem pracy, analizą i oceną funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw, ekonomiczną analizą prawa. Wykłada także na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i jest członkinią Towarzystwa Ekonomistów Polskich.
Anna Radwan-Röhrenschef to socjolożka i aktywistka działająca na rzecz integracji Polski z UE. Działalność społeczną zaczynała jako wolontariuszka zaangażowana w kampanię na rzecz przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a później pracowała w Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, w której w latach 2006-2015 była szefową. Obecnie zasiada w Radzie tej organizacji. Radwan-Röhrenschef jest także założycielką Instytutu In.Europa zajmującego się problematyką unijną: edukacją, analizami konkretnych wydarzeń dotyczących Unii, wzmacnianiem proeuropejskiego środowiska w Polsce. Ostatnio Radwan-Röhrenschef angażowała się na rzecz współpracy europejskiej w ramach Trójkąta Weimarskiego.