Prezydent Andrzej Duda ogłosił 8 sierpnia, że wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Tego samego dnia postanowienie prezydenta ws. zarządzenia wyborów do Sejmu i Senatu opublikowano w Dzienniku Ustaw. Tym samym, formalnie, rozpoczęła się kampania wyborcza.
Kampania wyborczy zakończy się 14 października o północy (rozpocznie się wówczas tzw. cisza wyborcza).
Większość przedwyborczych sondaży wskazuje, że wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość, ale wynik, który uzyska to ugrupowanie, nie da mu większości. Z niektórych sondaży wynika, że większość zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość wraz z Konfederacją, inne dają większość koalicji partii opozycyjnych - KO, Polski 2050 i Nowej Lewicy - które deklarują, że po wyborach będą współpracować.
Wybory parlamentarne: Co obiecują partie polityczne w kampanii?
W ostatnich dniach partie zaczęły intensywniej przedstawiać obietnice wyborcze - w ubiegłym tygodniu, w sobotę, swoje konwencje zorganizowały PiS, KO, Trzecia Droga i Lewica.
PiS, w czasie kampanii, zapowiedziało wprowadzenie emerytur stażowych (emerytury wypłacane po przepracowaniu określonego czasu, a nie po osiągnięciu wieku emerytalnego), poprawę jakości posiłków w szpitalach, zwiększenie liczby polskich produktów spożywczych w sklepach czy dofinansowanie szkolnych wycieczek, a także modernizację i rewitalizację osiedli z wielkiej płyty.