Kolejne urzędy i instytucje zachęcają, by - w zakresie w jakim jest to możliwe - ograniczyć wizyty. Teraz policja informuje, by w sprawach mniejszej wagi, czy nie wymagających pilnych działań, korzystać ze środków komunikacji, które zapewniają bezpieczeństwo.
"W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu" - komunikat tej treści zamieściła na swojej stronie internetowej Komenda Główna Policji.
Do dyspozycji obywateli - jak zaznacza - są numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, w książce telefonicznej, a z kolei w przypadku zgłoszeń alarmowych - numery 112 i 997. Jak się dowiadujemy, możliwe jest również przesłanie zgłoszeń pisemnie (nie dotyczy to sytuacji nagłych), oraz kontakt z komendami czy komisariatami, cz też z dzielnicowym za pomocą mobilnej aplikacji "Moja Komenda".
- Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz z przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami - tłumaczy nową inicjatywę Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.
Jakie sprawy można więc zgłosić np. pisemnie czy e-mailem?