W weekend w Grecji wykryto kolejne przypadki wirusowej infekcji określanej mianem „koziej zarazy” - podaje greckie Ministerstwo Rolnictwa.
Pomór małych przeżuwaczy, czyli wirus z Afryki przybył do Grecji
Wirus, znany także jako pomór małych przeżuwaczy (PPR) lub zespół zapalenia jamy ustnej, płuc i jelit to choroba zakaźna owiec i kóz po raz pierwszy wykryta w 1942 roku w Afryce, na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Najczęściej choroba ta występuje w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji oraz na Półwyspie Arabskim, ale przypadki tej choroby wykrywano już również w Bułgarii.
Czytaj więcej
Grecja wprowadziła system ekspresowego wydawania wiz obywatelom Turcji. To pobudziło ruch turystów na wyspy i spowodowało spadek w tureckiej turystyce krajowej. Hotelarze w Bodrum zmuszeni do obniżenia cen.
W związku z wykryciem ognisk zakażeń w Grecji wybito ok. 8 tys. zwierząt, a ponad 200 tysięcy przetestowano, głównie w regionie Tesalii, gdzie władze wykryły pierwsze ognisko 11 lipca — poinformował Georgios Stratakos, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa.
Dwa kolejne zakażenia wykryto w gospodarstwach rolnych w prefekturze Larisa i w rejonie Koryntu w weekend — informuje Ministerstwo Rolnictwa Grecji.