Czy Joe Biden leczy się na chorobę Parkinsona? Jest oświadczenie Białego Domu

W ciągu ostatniego roku lekarz specjalizujący się w chorobie Parkinsona odwiedził Biały Dom osiem razy – poinformował New York Times. Pojawiły się pytania o stan zdrowia prezydenta, który chce rządzić państwem przez kolejne pięć lat.

Publikacja: 08.07.2024 22:31

Prezydent USA Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden

Foto: SAUL LOEB / AFP

rbi

Obawy, że prezydent może cierpieć na nieujawnioną chorobę, zwiększyły się od czasu debaty Bidena z republikaninem Donaldem Trumpem, która odbyła się 27 czerwca.

Neurolog specjalizujący się w zaburzeniach ruchowych w Białym Domu

„The New York Times” podał, że dzienniki odwiedzin Białego Domu pokazują, że dr Kevin Cannard, neurolog specjalizujący się w zaburzeniach ruchowych, który niedawno opublikował artykuł na temat choroby Parkinsona, od zeszłego lata do wiosny tego roku odwiedził Biały Dom osiem razy.

Czytaj więcej

Joe Biden nie rezygnuje. Demokraci mówią o "potwierdzeniu obaw"

Podczas odprawy dla mediów sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre odmówiła potwierdzenia wizyty Cannarda, twierdząc, że ze względów bezpieczeństwa chce uszanować prywatność wszystkich zaangażowanych w tę sprawę osób. Powiedziała też, że prezydent Joe Biden trzykrotnie odwiedził neurologa w związku z corocznymi badaniami lekarskimi. Zapewniła również, że ​​Biden nie jest leczony na chorobę Parkinsona.

Demokraci chcą zamienić Joe Bidena na Kamalę Harris

Jak informuje CNN, po debacie Joe Bidena z Donaldem Trumpem w czołowych kręgach Demokratów dyskusje zaczęły już skupiać się nie na tym, kto go zastąpi, a na tym, kto będzie kandydatem na wiceprezydenta w kampanii Kamali Harris.

Wielu bliskich współpracowników Joe Bidena jest sceptycznych, czy poradzi on sobie z kampanią reelekcyjną

Wciąż powiększająca się grupa czołowych urzędników partyjnych, agentów i darczyńców doszła do wniosku, że ​​ próby ratowania kampanii przez obecnego prezydenta nie przyniosą skutku. Wielu jego bliskich współpracowników jest sceptycznych, czy poradzi on sobie z kampanią reelekcyjną. Dlatego coraz więcej osób otwarcie twierdzi, że na najwyższe stanowisko w państwie powinna wystartować obecna wiceprezydent.

Obawy, że prezydent może cierpieć na nieujawnioną chorobę, zwiększyły się od czasu debaty Bidena z republikaninem Donaldem Trumpem, która odbyła się 27 czerwca.

Neurolog specjalizujący się w zaburzeniach ruchowych w Białym Domu

Pozostało 89% artykułu
Polityka
Wskazany przez Trumpa kandydat na prokuratora generalnego rezygnuje
Polityka
Anna Słojewska: Europejski nurt skręca w prawo
Polityka
Dlaczego Donald Trump jest syjonistą? „Za wsparciem USA dla Izraela stoi lobby, ale nie żydowskie”
Polityka
Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Beniamina Netanjahu
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Polityka
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus prosto ze szczytu G20 trafił do szpitala