Minister finansów Janet Yellen powiedziała swym kolegom z grupy 7 najbogatszych krajów demokratycznych: USA, Japonii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Kanady, że Waszyngton będzie przestrzegać wielostronności i „uważa za priorytet pogłębienie naszego międzynarodowego zaangażowania i umocnienia naszego sojuszu”. Uczestnicy wirtualnego wideospotkania także omawiali pomoc dla pracowników i firm dotkniętych pandemią, z jednoczesnym zachowaniem długoterminowego zrównoważenia finansów publicznych.

Włoski minister gospodarki Roberto Gualtieri stwierdził, że grupa pragnie kontynuować skoordynowane działania wspierające gospodarkę. „Wycofanie się z polityki wspierania jest przedwczesne” — napisał na Twitterze. Wielka Brytania stwierdziła, że przedstawiciele G7 zgodzili się też, iż postęp w wypracowaniu „międzynarodowego rozwiązania wyzwań podatkowych gospodarki cyfrowej” jest zasadniczym priorytetem. Londyn zaapelował do członków G7 o uzgodnienie do połowy 2021 r. wspólnego stanowiska wobec opodatkowania gigantów internetowych, do terminu uzgodnionego przez większą grupę krajów z G20 - pisze Reuter.

Prezydent Joe Biden zaproponował kolejne 1,9 bln dolarów wydatków i ulg podatkowych oprócz ponad 4 bln dolarów na działania pomocowe zatwierdzone przez poprzednika.

Niektóre kraje G7 są skłonne poprzeć nową emisję specjalnych praw ciągnienia (SDR) przez MFW, aby pomóc krajom o niższych dochodach w walce z koronawirusem. Ostatni raz taką emisję ogłoszono w 2009 r. Stany, największy udziałowiec Funduszu, są otwarte na nową emisję za 500 mld dolarów, ale przedstawiciele tego kraju powiedzieli innym członkom G7, że potrzebne jest kilka tygodni na sfinalizowanie podwyższenia kapitału w SDR.